Živě: Schumacher se stal šampionem evropské F3 2018

Mick Schumacher je blízko zisku titulu v evropské F3. Šampionát čekají o víkendu poslední tři závody na Hockenheimu.
Živě: Schumacher se stal šampionem evropské F3 2018

Schumacher vyhrál poprvé ve Spa. Poté přišly ještě další dvě vítězství  a následně velmi impozantní série. Na Nürburgringu vyhrál všechny tři závody, na Red Bull Ringu dva ze tří.

První závod: Schumacher kolidoval s Armostrongem

Mick Schumacher odstartoval do závodu ze 7. místa za svým týmovým kolegou Armstrongem. Ticktumovi patřilo na startu 9. místo.

V prvním kole došlo k ostrým soubojům a kontaktu mezi Schumacherem a jeho týmovým kolegou Armstrongem, který před závodem mohl ještě bojovat přinejmenším o druhé Ticktumovo místo.

Schumacher musel s poškozeným vozem do boxů. Ještě než zatočil do pit lane, potkal se na trati s Ticktumem, kterého poměrně ostře natlačil na zeď.

Záznam závodu najdete níže. Souboje v prvním kole jsou zhruba v 11. minutě.

Schumachorovi pomohl výjezd safety car, který však musel chvíli po restartu na trať znovu. Zavodilo se tak jen asi polovinu z třiceti minut.

Ticktum se dostal na 5. místo. Schumerovi patřilo v cíli 12. místo. Závod vyhrál po startu z pole position Kuan Jü Čou.

Před posledními dvěma závody má Schumacher stále 329 bodů, Ticktum 290. Schumacher tak má náskok 39 bodů. Do druhého závodu navíc odstartuje ze druhého místa. Ticktumovi bude patřit 15. pozice. 

Druhý závod: Schumacherovi stačilo druhé místo k titulu

Mick Schumacher se stal evropským šampionem formule 3 pro rok 2018. Stačilo mu k tomu druhé místo ve druhém závodě na Hockenheimu.

Z pole position odstartoval do druhého sobotního závodu Jüri Vips, na kterého se Schumacher hned po startu snažil útočit. Vips se ale ubránil a Schumacherovi další pokusy o předjetí navíc narušil výjezd safety caru.

Po restartu závodu si Vips vypracoval bezpečný náskok, Schumacher se naopak musel dívat spíše dozadu, kde se na něj dotahoval týmový kolega Ralf Aron.

Ten ovšem na Micka Schumachera recept najít nedokázal, a tak do cíle dojel třetí.

Vítězství v závodě získal po bezchybném výkonu Vips před Schumacherem, kterému druhé místo zajistilo titul šampiona. Jeho pronásledovatel Dan Ticktum obsadil až místo sedmé.

Třetí závod vyhrál Shvartzman

Poslední závod F3 vyhrál Robert Shvartzman. Mick Schumacher skončil druhý. Ticktum pátým místem potvrdil celkové druhé místo v šampionátu.

Další článek: Wolff už se stratégům nechce plést do týmové komunikace

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.