Formule 2 se příští rok nepojede, jezdci o ni nemají zájem

Pořadatel formule 2 Jonathan Palmer se dohodl s FIA, že se příští rok tento šampionát neuskuteční. Nemusí to však znamenat definitivní konec.
Formule 2 se příští rok nepojede, jezdci o ni nemají zájem

Formule 2 se na scénu vrátila v novém formátu v roce 2009, ale jak se ukázalo, její koncepce nebyla správná. Palmer proto pátý a poslední rok smlouvy s FIA vynechá.

"Jak měla FIA v úmyslu, F2 vždy nabízela mimořádnou hodnotu a rovnocenné podmínky svým soutěžícím. Ale postupně vyšlo najevo, že koncept jediného týmu, který tyto výhody nabízí, přináší kompromisy, které celkově zmenšily její přitažlivost pro jezdce," vysvětloval Palmer.

"S FIA jsme se shodli, že by budoucí F2 měla fungovat konvenčnějším způsobem s více týmy. Ostatní šampionáty na úrovni F2 se také staly přitažlivější díky výkonnostním vylepšením a je logickým závěrem, že by se počet startovních čísel v posledním roce (2013) F2 snížil, možná významně."

"Jsem přesvědčený, že máme zodpovědnost vůči soutěžícím, kteří plánují své sezóny 2013 a kariéry, nepokračovat s F2, pokud nevěříme v další silnou sezónu. Proto jsme tuto záležitost probrali s FIA, která to chápe a akceptuje naše doporučení nepokračovat."

Palmer dodal, že s FIA jedná o případném budoucím formátu formule 2, která by se jezdila od roku 2014 či později.

Další článek: D'Ambrosio stále doufá v závodní sedačku

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.