Formule 1 zvažuje, že by předsezónní testy trvaly jen pět dní

Formule 1 zvažuje, že dojde k dalšímu zkrácení předsezónních testů.
Formule 1 zvažuje, že by předsezónní testy trvaly jen pět dní

Ještě v roce 2015 trvaly předsezónní testy třikrát po čtyři dny. První série testů proběhla v Jerezu, poté se formule 1 přesunula do Barcelony. Od roku 2016 trvají testy jen dvakrát po čtyři dny.

Předsezónní testy jsou téměř každý rok tématem diskusí. Zvažoval se například přesun do teplejších krajů, aby týmy měly kvalitnější informace o pneumatikách. 

Aktuálně je podle Auto Motor und Sport na stole možnost, že by se už v příštím roce testy zkrátily z osmi na pět dnů. Není jasné, zda by šlo o pět dní v řadě, nebo by došlo k několikadennímu přerušení.

F1 by také ráda testy otevřela mnohem více fanouškům. Už letos se z prvních testů vysílal přímý přenos. Bohužel byl dostupný jen v zemích, ve kterých je možné přes internet (web F1) sledovat i závody.

Je také velmi pravděpodobné, že testy zůstanou v Barceloně a to bez ohledu na to, zda bude prodlouženo pořádání španělské grand prix. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kuriózní problémy: Albon nesměl s nebezpečným autem do boxů, Red Bull měnil zadní křídla

8:56 | Formule 1 uspořádá během prvního závodního víkendu aukci, ve které budou různé věci a zážitky (jízda v sc, setkání s jezdci, šéfy týmů apod.). Výtěžek půjde na pomoc obětem australských požárů.
20. ledna | Český Sauber Junior Team se přejmenuje na Charouz Racing System.
18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.