Formule 1 zvažuje, že by předsezónní testy trvaly jen pět dní

Formule 1 zvažuje, že dojde k dalšímu zkrácení předsezónních testů.
Formule 1 zvažuje, že by předsezónní testy trvaly jen pět dní

Ještě v roce 2015 trvaly předsezónní testy třikrát po čtyři dny. První série testů proběhla v Jerezu, poté se formule 1 přesunula do Barcelony. Od roku 2016 trvají testy jen dvakrát po čtyři dny.

Předsezónní testy jsou téměř každý rok tématem diskusí. Zvažoval se například přesun do teplejších krajů, aby týmy měly kvalitnější informace o pneumatikách. 

Aktuálně je podle Auto Motor und Sport na stole možnost, že by se už v příštím roce testy zkrátily z osmi na pět dnů. Není jasné, zda by šlo o pět dní v řadě, nebo by došlo k několikadennímu přerušení.

F1 by také ráda testy otevřela mnohem více fanouškům. Už letos se z prvních testů vysílal přímý přenos. Bohužel byl dostupný jen v zemích, ve kterých je možné přes internet (web F1) sledovat i závody.

Je také velmi pravděpodobné, že testy zůstanou v Barceloně a to bez ohledu na to, zda bude prodlouženo pořádání španělské grand prix. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kuriózní problémy: Albon nesměl s nebezpečným autem do boxů, Red Bull měnil zadní křídla

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.