Formule 1 zvažuje povinný minimální počet zastávek v boxech

Strategická skupina jedná o návrhu pravidla, které by nutilo každého jezdce zastavit v každém závodě alespoň dvakrát na přezutí pneumatik.
Formule 1 zvažuje povinný minimální počet zastávek v boxech

Pokud návrh projde celým schvalovacím procesem, tedy od Strategické skupiny, přes Komisi F1 až po Světovou radu motorsportu, tak už nebude možné závody absolvovat s jedinou zastávkou.

Doposud platila povinnost použít v suchém závodě obě suché směsi, což v podstatě znamenalo povinnost jedné zastávky v boxech. Nově by to podle Autosportu byly dvě, návrh je zatím v rukou Strategické skupiny.

Navíc by platilo, že na jedné sadě tvrdší směsi by nebylo možné odjet víc než 50 procent závodu, u sady měkčí směsi by maximální vzdálenost činila 30 procent.

Pirelli by tak už nemuselo mít obavy, že někteří jezdci budou neúnosně dlouho protahovat životnost obutí. Ale zároveň by se zúžily strategické možnosti.

A tom, jak více pomoci Pirelli při testování pneumatik, jedná Strategická skupina také.

Další článek: Bahrajn potvrdil noční závod

17:21 | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).
15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz