Formule 1 ztratila známého fyzioterapeuta, zemřel Raniero Gianotti

Náhlá úmrtí nepřicházejí jen při rizikových činnostech, několik jezdců formule 1 dnes truchlí nad odchodem svého bývalého trenéra Raniera Gianottiho.
Formule 1 ztratila známého fyzioterapeuta, zemřel Raniero Gianotti

Teprve šestačtyřicetiletý Ganotti umřel na infarkt při jízdě na kole. Na projížďku si vyjel s přáteli poblíž italského Urbina.

Gianotti působil ve formuli 1 mnoho let, začínal u Minardi, poté byl osobním fyzioterapeutem Rubense Barrichella u Stewartu GP a Ferrari, následně pracoval s Jarnem Trullim u Toyoty, aby nakonec zakotvil u Toro Rosso. Ve stáji z Faenzy se poznal se Sebastianem Vettelem, Sébastienem Buemim a Jaimem Alguersuarim.

"Bylo mi velmi líto, když jsem se dozvěděl, že dnes ráno (v neděli) umřel můj velký přítel Raniero," vyjádřil své pocity Rubens Barrichello.

Jaime Alguersuari řekl: "Dnes jsem ztratil bratra. Raniero, navždy zůstaneš v mém srdci. Svých současných cílů bych nedosáhl bez tvé pomoci. Nikdy na tebe nezapomenu. Mám tě rád, Raniero."

Další článek: Tento týden se uskuteční tradiční Wrooom Ferrari a Ducati

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen