Formule 1 ztratila známého fyzioterapeuta, zemřel Raniero Gianotti

Náhlá úmrtí nepřicházejí jen při rizikových činnostech, několik jezdců formule 1 dnes truchlí nad odchodem svého bývalého trenéra Raniera Gianottiho.
Formule 1 ztratila známého fyzioterapeuta, zemřel Raniero Gianotti

Teprve šestačtyřicetiletý Ganotti umřel na infarkt při jízdě na kole. Na projížďku si vyjel s přáteli poblíž italského Urbina.

Gianotti působil ve formuli 1 mnoho let, začínal u Minardi, poté byl osobním fyzioterapeutem Rubense Barrichella u Stewartu GP a Ferrari, následně pracoval s Jarnem Trullim u Toyoty, aby nakonec zakotvil u Toro Rosso. Ve stáji z Faenzy se poznal se Sebastianem Vettelem, Sébastienem Buemim a Jaimem Alguersuarim.

"Bylo mi velmi líto, když jsem se dozvěděl, že dnes ráno (v neděli) umřel můj velký přítel Raniero," vyjádřil své pocity Rubens Barrichello.

Jaime Alguersuari řekl: "Dnes jsem ztratil bratra. Raniero, navždy zůstaneš v mém srdci. Svých současných cílů bych nedosáhl bez tvé pomoci. Nikdy na tebe nezapomenu. Mám tě rád, Raniero."

Další článek: Tento týden se uskuteční tradiční Wrooom Ferrari a Ducati

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10