Formule 1 zrušila závody v Singapuru, Baku a Japonsku

Formule 1 zrušila letošní závody v dalších třech destinacích. Nepojedou se městské závody v Singapuru a Baku a ani závod v zemi vycházejícího slunce.

Kromě Monaka, Francie, Austrálie nebo Nizozemska se letos závod určitě nepojede ani v Singapuru, Baku a v Japonsku.

„Tato rozhodnutí byla přijata kvůli různým výzvám, kterým naši promotéři v těchto zemích čelí,“ uvedla F1. 

V případě Japonska to bude poprvé od roku 1986, kdy v dané sezóně nepojede v zemi vycházejícího slunce. Japonsko už zrušilo také závod MotoGP.

V případě dvou městských závodů se jedná o očekávané rozhodnutí. Závod ve městě přináší v současné době a za současných opatření řadu logistických problémů a navíc je méně flexibilní než závod na permanentním okruhu. 

Kalendář F1 2020

Kalendář F1 2020

Podobným problémům může čelit také Vietnam. Kromě toho místní nejsou úplně nadšení představou, že by se debutový závod odjel před prázdnými tribunami nebo s omezeným počtem fanoušků. Navíc by existovala jen krátká doba mezi letošním odloženým a příštím závodem (v dubnu). 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pojede Vettel letos sám za sebe? Podle italských médií si nesnížil ani mzdu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.