Formule 1 zřejmě zmrazí vývoj pohonných jednotek

Formule 1 ve snaze ušetřit náklady zřejmě postupně zmrazí vývoj současných pohonných jednotek.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Formule 1 zřejmě zmrazí vývoj pohonných jednotek  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Formule 1 se už před léty pokoušela zmrazit vývoj pohonných jednotek skrz tzv. žetonový systém. Mezi Mercedesem a ostatními výrobci byl ale velký rozdíl ve výkonu a někdy i spolehlivosti, a tak se systém zrušil.

Nyní ale už rozdíly mezi výrobci nejsou tak velké, ale vývoj přesto stojí nemalé peníze. F1 ho chce postupně zmrazit. Podle RaceFans se o tom má jednat v nejbližších dnech.

Zmrazení vývoje by tentokrát mohlo být mnohem jednodušší ve srovnání se slavnými žetony. Výrobci pohonných jednotek budou moci v letech 2021, 2022 a 2023 jednou ročně zavádět nové specifikace motorů, turba a MGU-H.

MGU-K, baterie a řídicí elektronika budou podléhat přísnějším omezením. Týmy mohou pro každou z komponent představit nový design před koncem roku 2021 a další novou specifikaci pro dvouleté období 2022 až 2023. Pak budou zmrazeny.

Od týmů bude rovněž vyžadováno, aby zajistily, že jakékoli změny, které provedou na svých pohonných jednotkách, výrazně nezmění způsob, jakým jsou instalovány v šasi.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Dlouhá závodní přestávka představuje pro piloty psychickou výzvu

18:13 | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
11:34 | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
21. ledna | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.