Formule 1 zřejmě zařadí zpátečku. Starty v celou hodinu a v Evropě ve 14:00

Formule 1 se nejspíše vrátí ke startům v celou hodinu. Od roku 2018 byl start závodu vždy 10 minut po celé hodině.
Formule 1 zřejmě zařadí zpátečku. Starty v celou hodinu a v Evropě ve 14:00

Čas startu závodu formule 1 v našem i místním čase se liší podle destinace i typu závodu (denní, noční). Od roku 2018 byl ale vždy posunut o 10 minut.

Důvodem byly televize, které tak mohly začít vysílat v celou hodinu a nabídnout divákům pohled na startovní rošt a poslední přípravy – a samozřejmě také využít čas k reklamám.

Nejlepší fotografie roku 2020 od Jiřího Křenka

Nejlepší fotografie roku 2020 od Jiřího Křenka

Podle webu RaceFans ale tento přístup upadl v nemilost a formule 1 se vrátí ke startům v celou hodinu. Téma ještě musí projednat F1 s týmy, ale ty patrně nebudou proti.

Možná to nebude jediná změna. Diskutuje se také o návratu k původním časům startů závodů v Evropě. Místo 15:10 by se tak v Evropě opět startovalo ve 14:00.

Připomeňme, že ke změnám by mělo dojít také v časech pátečních tréninků. V aktuální platné verzi sportovních pravidel jsou oba páteční tréninky zkráceny z 90 na 60 minut.

Další článek: Vyhoďte ty blbé motory a vraťte osmiválce, říká Ecclestone

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.