Formule 1 zachraňuje životy. Týmy pomohou při vývoji ventilátorů

Týmy formule 1 budou pomáhat při vývoji ventilátorů, které jsou jednou z klíčových komodit v boji s koronavirem.
Formule 1 zachraňuje životy. Týmy pomohou při vývoji ventilátorů

Jedním z hlavních rozdílů mezi současným koronavirem a klasickou chřipkou je fakt, že přibližně 10 % pacientů potřebuje hospitalizaci na JIP a připojení na ventilátor. 

S vývojem ventilátorů mají podle webu RaceFans pomoci čtyři týmy formule 1: McLaren, Red Bull, Williams a Mercedes. Zejména první tři mají ve svých továrnách technologická centra, která se věnují dlouhodobě i jiných projektům než F1, takže to není až takové překvapení.

Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Ferrari zase oznámilo, že rodina Agnelliů věnuje na boj s koronavirem 10 milionů euro a snaží se sehnat ochranné pomůcky.

V Maranellu je už pár dní omezený, nebo spíše ukončený provoz. Tým formálně od dnešního dne nastupuje na třítýdenní dovolenou. Týmy se dohodly na přesunu letní přestávky na tyto dny a jejím prodloužení ze dvou na tři týdny. Termín zavření továrny si ale může každý vybrat sám. 

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Koronavir už dostihl i nejslavnější závod. 24 hodin Le Mans se pojede v září

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna