Formule 1 zachraňuje životy. Týmy pomohou při vývoji ventilátorů

Týmy formule 1 budou pomáhat při vývoji ventilátorů, které jsou jednou z klíčových komodit v boji s koronavirem.
Formule 1 zachraňuje životy. Týmy pomohou při vývoji ventilátorů

Jedním z hlavních rozdílů mezi současným koronavirem a klasickou chřipkou je fakt, že přibližně 10 % pacientů potřebuje hospitalizaci na JIP a připojení na ventilátor. 

S vývojem ventilátorů mají podle webu RaceFans pomoci čtyři týmy formule 1: McLaren, Red Bull, Williams a Mercedes. Zejména první tři mají ve svých továrnách technologická centra, která se věnují dlouhodobě i jiných projektům než F1, takže to není až takové překvapení.

Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Zastávky v boxech zachraňují životy malým dětem

Ferrari zase oznámilo, že rodina Agnelliů věnuje na boj s koronavirem 10 milionů euro a snaží se sehnat ochranné pomůcky.

V Maranellu je už pár dní omezený, nebo spíše ukončený provoz. Tým formálně od dnešního dne nastupuje na třítýdenní dovolenou. Týmy se dohodly na přesunu letní přestávky na tyto dny a jejím prodloužení ze dvou na tři týdny. Termín zavření továrny si ale může každý vybrat sám. 

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Koronavir už dostihl i nejslavnější závod. 24 hodin Le Mans se pojede v září

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.