Formule 1 už není sport, říká Glock a míří do DTM

Po rozchodu s Marussií si Timo Glock rychle našel nové uplatnění, čekají ho testy a zřejmě i závody v DTM. Poměry ve formuli 1 kritizuje.
Formule 1 už není sport, říká Glock a míří do DTM

Ukončení smlouvy s Glockem oznámila Marussia tento týden a otevřeně přiznala, že důvodem byly finance. Tým potřebuje peníze, a tak německého závodníka vymění za platícího pilota.

"Tak to teď ve formuli 1 chodí a já doufám, že se to znovu změní, protože tohle nemá nic společného se sportem," komentoval Glock.

V oficiální tiskové zprávě slíbil, že snad odhalí své plány pro budoucnost co nejdříve. Učinil tak už o den později ve spolupráci s BMW.

"Jsme rádi, že můžeme Timovi Glockovi nabídnout příležitost seznámit se s naším BMW M3 DTM ve Valencii," řekl šéf motorsportu BMW Jens Marquardt, který se s Glockem zná ze společného působení u Toyoty.

"Timo prokázal své jezdecké schopnosti v průběhu mnoha let, hlavně ve formuli 1. Celé je to o to hezčí, že se svým způsobem vrací ke svým kořenům, tím že bude testovat pro BMW Motorsport.

Dá se očekávat, že pokud se bude Glockovi v testech, které proběhnou tento týden, dařit, získá závodní sedačku. S mnichovskou automobilkou ho spojují začátky kariéry, v letech 2000 a 2001 závodil ve formuli BMW, a role testovacího jezdce týmu BMW Sauber.

Další článek: Mercedes by mohl bojovat s top týmy už letos, míní Hamilton

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.