Formule 1 už není sport, říká Glock a míří do DTM

Po rozchodu s Marussií si Timo Glock rychle našel nové uplatnění, čekají ho testy a zřejmě i závody v DTM. Poměry ve formuli 1 kritizuje.
Formule 1 už není sport, říká Glock a míří do DTM

Ukončení smlouvy s Glockem oznámila Marussia tento týden a otevřeně přiznala, že důvodem byly finance. Tým potřebuje peníze, a tak německého závodníka vymění za platícího pilota.

"Tak to teď ve formuli 1 chodí a já doufám, že se to znovu změní, protože tohle nemá nic společného se sportem," komentoval Glock.

V oficiální tiskové zprávě slíbil, že snad odhalí své plány pro budoucnost co nejdříve. Učinil tak už o den později ve spolupráci s BMW.

"Jsme rádi, že můžeme Timovi Glockovi nabídnout příležitost seznámit se s naším BMW M3 DTM ve Valencii," řekl šéf motorsportu BMW Jens Marquardt, který se s Glockem zná ze společného působení u Toyoty.

"Timo prokázal své jezdecké schopnosti v průběhu mnoha let, hlavně ve formuli 1. Celé je to o to hezčí, že se svým způsobem vrací ke svým kořenům, tím že bude testovat pro BMW Motorsport.

Dá se očekávat, že pokud se bude Glockovi v testech, které proběhnou tento týden, dařit, získá závodní sedačku. S mnichovskou automobilkou ho spojují začátky kariéry, v letech 2000 a 2001 závodil ve formuli BMW, a role testovacího jezdce týmu BMW Sauber.

Další článek: Mercedes by mohl bojovat s top týmy už letos, míní Hamilton

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton