Formule 1 už musí začít využívat internet, říká Gérard Lopez

I když se závody formule 1 nebudou vysílat v přímém přenosu přes internet, je stále mnoho dalších způsobů, jak světovou síť využít. A pro formuli 1 nastal podle majitele Renaultu F1 Gérarda Lopeze čas s tím začít.

"Sice mě za to ukamenují, ale podle mě udělala formule 1 velmi dobře, že doposud nevyvíjela žádné aktivity na internetu a čekala," uvedl Lopez pro Autosport. "Můžete to udělat špatně, jako hudební průmysl, kdy na začátku neuděláte nic, pak máte něco nedodělaného a následně zjistíte, že jste v problémech."

"Bernie čekal, až trh vyspěje. A nikdo nemůže kritizovat formuli 1 v oblasti zabezpečení, je to velmi chráněný model, takže teď je ta správná doba začít jednat. Formule 1 nepotřebuje být známější, ale potřebuje sama sebe lépe prodávat mimo televizní práva a další věci."

Televizní práva blokují přenosy Grand Prix po internetu, ale Lopez se domnívá, že se přesto najde obsah, který by se dobře prodával. "Například jsou tu všechny historické závody a lidé by za ně platili," uvedl. "Například já bych se rád podíval na incident Senna/Prost ze Suzuky, platil bych měsíčně, abych se mohl podívat na jakýkoliv závod. Víme, že všechny závody, včetně těch černobílých, jsou digitalizované, takže můžete prodávat obrovské množství historických materiálů."

"Pak jsou tu všechny ty sázkové weby. Nejde jen o profesionální sázení, ale také o sázky pro zábavu. Můžete mít mobilní sázení, na okruzích, mimo okruhy, plnohodnotné sázení v kanceláři. Je tu mnoho typů takových peněžních her. Také je tu hraní (počítačových her). Přicházejí technologie pro hraní v reálném čase, takže můžete začít závodit ve dvě hodiny odpoledne v neděli a být součástí závodu. Je tu mnoho oblastí, které se dají rozvinout."

Další článek: Ferrari pokračuje ve vývoji F10, v Singapuru bude mít upravenou aerodynamiku