Formule 1 uvažuje o prodloužení prvních tréninků kvůli nováčkům

Mladí jezdci možná dostanou příští rok více příležitostí zajezdit si v aktuálním monopostu formule 1 na Grand Prix tratích.
Formule 1 uvažuje o prodloužení prvních tréninků kvůli nováčkům

Německý Auto Motor und Sport informoval, že technický delegát FIA a ředitel závodů Charlie Whiting připravil návrh, podle kterého by se v sezóně 2014 prodloužily první páteční tréninky o 30 minut na celkem dvě hodiny.

Zároveň by došlo ke změně pravidel tak, aby týmy mohly nasadit v rámci prvního tréninku dva jezdce do stejného vozu. Kromě závodního jezdce také toho, kdy vyhovuje podmínkám pro testy mladých talentů, tedy s maximálně dvěma odjetými Grand Prix na kontě.

Týmy se k tomuto návrhu staví spíš vlažně. Na jedné straně proto, že celou sezónu budou muset zvládnout s pěti motory, takže další jezdění nemusí být žádoucí, na straně druhé také proto, že přenastavit auto pro jiného jezdce může trvat dlouho, a to by znamenalo ztracený čas v tréninku.

Pokud Světová rada motorsportu návrh schválí, stejně se očekává, že by se nasazování mladých jezdců opět týkalo jen týmů středu a konce pole.

Další článek: Räikkönen: Mohl bych přestat jezdit na závody, ale to není řešení

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.