Formule 1 uvažuje o další změně pravidel o safety caru

Pravidla pro rok 2012 by mohla zpestřit restarty po výjezdu safety caru, jezdci o kolo zpět by se museli znovu řadit na konec startovního pole.
Formule 1 uvažuje o další změně pravidel o safety caru

Formule 1 v posledních letech často mění pravidla o safety caru a příští rok by mohla přijít jedna staronová změna. Jezdcům se totiž nelíbí, že když vyjede safety car na trať v pokročilé fázi závodu, jsou napříč startovním polem zamíchané vozy o kolo zpět, které pak zkazí boj o pozice po restartu.

Šéfové týmů proto podle Auto Motor und Sport v Indii diskutovali o možnosti udělat v této oblasti krok zpět a vrátit se k pravidlu, které při výjezdu zpomalovacího vozu nutí jezdce o kolo zpět se zařadit na konec startovního pole na své skutečné pozice, aby nepřekáželi ostatním, když začnou znovu bojovat po návratu safety caru do boxové uličky.

Nevýhodou tohoto řešení je časová náročnost. Jezdci o kolo zpět musí totiž předjet safety car, objet celý okruh a zařadit se za ostatní. To výjezd safety caru v některých případech prodlužuje.

Diskuze (46) Další článek: Jezdci Renaultu doposud neměli simulátor, změní se to příští rok
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00