Formule 1 určitě stojí za zvážení, zní z Fordu

V roce 2026 by ve formuli 1 mohla vedle Audi působit další světoznámá automobilka. Vedení amerického Fordu připouští, že studuje možnosti vstupu do F1.
Foto: Getty Images / Michael Cooper
Formule 1 určitě stojí za zvážení, zní z Fordu | Foto: Getty Images / Michael Cooper

Automobilka Ford je nejčastěji spojována s Red Bullem, americká značka by se tak do F1 vrátila po více než dvaceti letech.

Naposledy Ford ve F1 působil v letech 2000 až 2004, kdy závodil pod hlavičkou své prémiové značky Jaguar, když koupil tým Stewart Grand Prix. V roce 2005 pak tým odkoupil právě Red Bull.

Jako dodavatel motorů zaznamenal Ford Cosworth 176 výher ve velkých cenách, naposledy ve Velké ceně Brazílie 2003 s Jordanem.

Globální ředitel Ford Performance Mark Rushbrook řekl, že společnost stále studuje pravidla pro rok 2026, aby se rozhodla, zda má smysl jít do F1.

„Formule 1 je rozhodně silná a roste, jak ve Spojených státech, tak po celém světě,“ řekl Rushbrook pro Motorsport.com.

„To, co udělali dobře, je, že vytvořili skvělé závody a konkurenci. Stále představuje vrchol, pomocí prostředků jako je Drive to Survive (dokumentární série o zákulisí F1 na Netflixu, pozn. redakce) dokázali získat nové publikum.

„Jako automobilka závodíme kvůli inovacím, přenosu technologií, možnostem vzdělání, ale také z marketingových důvodů. Určitě se to posouvá a stojí to za zvážení.“

Rushbrook ale nechtěl být konkrétní ohledně možného návratu Fordu do F1.

„Stejně jako u ostatních sérií nekomentujeme spekulace. Je na naší zodpovědnosti tyto série studovat, pochopit je a následně se rozhodnout, zda pro nás mají nebo nemají smysl.“

Formule 1 pro automobilky začíná být také zajímavá z toho důvodu, že od roku 2026 přechází na udržitelné biopaliva. Audi a Cadillac, který chce do F1 vstoupit s americkým týmem Andretti, toto uvádějí jako důležitý faktor pro jejich rozhodnutí.

„Udržitelné palivo je rozhodně něco, co nás zajímá, už s tím ale pracujeme v jiných sériích. Od minulého roku to má WRC (Mistrovství světa v rallye).

„V některých regionech, kde prodáváme naše auta, dochází k přechodu na plně elektrický pohon rychleji než v jiných. Některé zůstávají u spalovacích motorů déle,“ říká Rushbrook.

„Chceme být udržitelní v tom, co jako společnost děláme, nejen vyrábět elektrická auta, ale být udržitelní i se spalovacími motory. Všechny série, ať už v nich soutěžíme, nebo ne, podporujeme v přechodu na udržitelné palivo.“

Další článek: Tost: Kdyby Gasly nešel do Alpinu, riskoval by konec ve F1

Témata článku: , , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00