Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy

Od Spa se na okruhy vrátí motorhomy, které jsme od začátku sezóny zatím neviděli.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Formule 1 se podle Auto Motor und Sport od víkendu ve Spa vrátí ke stavbě motorhomů. V prvních šesti závodech týmy využívaly „kontejnerové vesničky“. 

Důvod změny je jednoduchý. Je to vlastně důvod, okolo kterého se točí ve formuli 1 vše – náklady. Pronájem externího cateringu a kontejnerů je pro týmy paradoxně nákladnější než stavba vlastního zázemí. Motorhomy slouží pro hosty, kteří ale na závody stále nebudou mít přístup, ale také jako zázemí pro samotný tým. V motorhome se vaří, stravují se tam mechanici a inženýři apod. 

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Některé týmy postaví zřejmě lehčí verze svých motorhomů, které se budou podobat tomu, co vídáme během testů. Důvod je právě v absenci hostů.

Pro stavbu motorhomů je potřeba poměrně hodně lidí. Tento personál by měl být striktně oddělen od zbytku paddocku. V následujících týdnech ho však čeká spousta práce. Kalendář je pořádně nabitý a mnoho dalších závodů se pojede v Evropě.

Další článek: Téma: Proč formuli 1 chybí Nico Rosberg

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.