Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy

Od Spa se na okruhy vrátí motorhomy, které jsme od začátku sezóny zatím neviděli.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Formule 1 se podle Auto Motor und Sport od víkendu ve Spa vrátí ke stavbě motorhomů. V prvních šesti závodech týmy využívaly „kontejnerové vesničky“. 

Důvod změny je jednoduchý. Je to vlastně důvod, okolo kterého se točí ve formuli 1 vše – náklady. Pronájem externího cateringu a kontejnerů je pro týmy paradoxně nákladnější než stavba vlastního zázemí. Motorhomy slouží pro hosty, kteří ale na závody stále nebudou mít přístup, ale také jako zázemí pro samotný tým. V motorhome se vaří, stravují se tam mechanici a inženýři apod. 

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Některé týmy postaví zřejmě lehčí verze svých motorhomů, které se budou podobat tomu, co vídáme během testů. Důvod je právě v absenci hostů.

Pro stavbu motorhomů je potřeba poměrně hodně lidí. Tento personál by měl být striktně oddělen od zbytku paddocku. V následujících týdnech ho však čeká spousta práce. Kalendář je pořádně nabitý a mnoho dalších závodů se pojede v Evropě.

Další článek: Téma: Proč formuli 1 chybí Nico Rosberg

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10