Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy

Od Spa se na okruhy vrátí motorhomy, které jsme od začátku sezóny zatím neviděli.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Formule 1 udělá krok směrem k normálnímu režimu. Vrátí motorhomy  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Formule 1 se podle Auto Motor und Sport od víkendu ve Spa vrátí ke stavbě motorhomů. V prvních šesti závodech týmy využívaly „kontejnerové vesničky“. 

Důvod změny je jednoduchý. Je to vlastně důvod, okolo kterého se točí ve formuli 1 vše – náklady. Pronájem externího cateringu a kontejnerů je pro týmy paradoxně nákladnější než stavba vlastního zázemí. Motorhomy slouží pro hosty, kteří ale na závody stále nebudou mít přístup, ale také jako zázemí pro samotný tým. V motorhome se vaří, stravují se tam mechanici a inženýři apod. 

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Logistika F1: Čech si vyzkoušel práci pro tým formule 1 [rozhovor]

Některé týmy postaví zřejmě lehčí verze svých motorhomů, které se budou podobat tomu, co vídáme během testů. Důvod je právě v absenci hostů.

Pro stavbu motorhomů je potřeba poměrně hodně lidí. Tento personál by měl být striktně oddělen od zbytku paddocku. V následujících týdnech ho však čeká spousta práce. Kalendář je pořádně nabitý a mnoho dalších závodů se pojede v Evropě.

Další článek: Téma: Proč formuli 1 chybí Nico Rosberg

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)