Formule 1 se příští rok vrátí do Rakouska

Nejen čeští fanoušci se můžou těšit na návrat rakouského Red Bull Ringu do kalendáře závodů formule 1 už v příští sezóně.
Formule 1 se příští rok vrátí do Rakouska

Grand Prix Rakouska se jezdila do roku 2003 na A1 Ringu a od té doby se na něj už nevrátila. Okruhu mezitím koupil Red Bull, modernizoval ho a přejmenoval na Red Bull Ring.

Do kalendáře ho chtěl vrátit už letos jako náhradu za New Jersey, ale Bernie Ecclestone to odmítl s tím, že kolem něj není vhodné zázemí. Nakonec ale změnil názor.

"Dietrich Mateschitz a Bernie Ecclestone se dohodli, že se formule 1 vrátí příští rok do Štýrska," uvedl Red Bull ve svém prohlášení.

I když návrat do kalendáře bude muset ještě posvětit FIA, jde jen o formalitu. Závod už dostal i předběžný termín 6. července.

Diskuze (172) Další článek: Na nové pneumatiky se dá víc tlačit, hodnotí Pujolar
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.