Formule 1 se přesune na placenou televizi také v Itálii

Po Velké Británii se podařilo společnosti SKY získat práva na vysílání většiny přenosů také v zemi Ferrari. Už i Italové budou muset platit.
Formule 1 se přesune na placenou televizi také v Itálii

Letošní přechod formule 1 z veřejnoprávní BBC na soukromou a placenou SKY vyvolal v Británii menší bouři. Tyto dvě společnosti se teď o královnu motorsportu dělí, přičemž větší díl koláče získala SKY.

A podobný osud čeká formuli 1 v Itálii. SKY získala pro příští sezónu exkluzivní práva na 11 z 20 závodů, zbývajících 9 bude moci odvysílat neplacená RAI. SKY za to údajně zaplatila 65 miliónů eur, což je zhruba dvojnásobek toho, co letos platí RAI.

Podobný osud by mohl potkat přímé přenosy i v dalších evropských zemích, konkrétně třeba ve Francii se dlouhodobě hovoří o možnosti, že formuli 1 přestane vysílat neplacená TF1 a práv se chopí některá z placených televizí.

Další článek: Do deseti let bude ve formuli 1 závodit žena, předpovídá Wolffová

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.