Formule 1 se pomalu připravuje na formát HD

Zájem o něj by měla polovina televizních stanic.

Přes dlouhodobý odpor šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona k televiznímu formátu HD se na něj F1 přesto připravuje.

Ve spolupráci s hlavním technickým partnerem, společností LG, který ve čtvrtek odpoledne před Velkou cenou Singapuru nabídl pohled do nitra svých aktivit, se formule 1 připravuje na High Definition. Kdy přesně to bude ale není stále jasné.

Na letošní Velkou cenu Monaka přivezla společnost LG kamery, které jsou schopny pořídit záznam ve formátu HD. Cílem bylo pořídit vyhodnocovací záběry. Výsledky jsou prý úchvatné.

Prostřednictvím takových záběrů lze na televizích s rozlišením 1080p vysledovat deformace pneumatik nebo jejich drolení.

Výrobci materiálu ve formátu HD budou ale mít problémy právě v monackém tunelu: kamery vybavené pevnými disky totiž pod tíhou vibrací z projíždějících vozů někdy selhávají.

Bernie Ecclestone nikdy nebyl přítelem formátu HD. Argumentuje tím, že není dost diváků, kteří by měli HD ready televizor. Podle zjištění F1sports by ale přibližně polovina televizních stanic měla o HD formát zájem.

High Definition televizní vysílání je přenos obrazu v lepší kvalitě než standardní televizní formáty TV nebo SDTV. Přenos signálu HDTV je zajištěn digitálně. České stanice NOVA a NOVA Sport již ve formátu HD vysílají několik měsíců. Podmínkou je ale příjem signálu ve stejné kvalitě. F1 v současné době HD kvalitu nenabízí.

Další článek: Red Bull může bojovat už jen s Vettelem, pokusí se vyhrát všechny GP