Formule 1 se bez Concordské dohody obejde, tvrdí Ecclestone

Platnost poslední verze dohody vypršela na konci minulého roku. Nová dohoda, která by měla týmy zavázat až do sezony 2020, stále podepsána nebyla.
Formule 1 se bez Concordské dohody obejde, tvrdí Ecclestone

Concordská dohoda je de facto kontraktem, který uzavírá FIA, FOA a týmy formule 1. Týmům určuje způsob participace v závodech a také peníze z televizních práv. V současné době není jisté, zda se novou dohodu podaří podepsat do začátku sezony 2013. Bernie Ecclestone je ovšem v klidu, neboť se všemi jedenácti týmy uzavřel separátní kontrakty, takže finanční stránka věci by měla být zajištěna.

"Není nutné, abychom měli podepsanou Concordskou dohodu. Není to důležité. Skládá se ze dvou sekcí, a tu finanční už máme s jednotlivými týmy uzavřenou. Tato záležitost je tedy vyřešena, zbývá jen doladit regule, které se ale neustále mění. Je ovšem pravda, že stáje ze všeho nejvíce ovlivňují právě technická pravidla. Ta vlastně mohou rozhodnout o jejich bytí a nebytí," řekl Ecclestone.

Ecclestone tím zřejmě narážel na plánované nasazení šestiválcových turbomotorů, jichž je odpůrcem. Negativně se vůči novým agregátům staví i menší týmy, neboť jejich nasazení by mělo ceny motorů až ztrojnásobit. Dá se tak očekávat, že nejasnost kolem regulí a fakt, že nejsou známa žádná fixní pravidla pro vzdálenější budoucnost, některé týmy dosti znervózňuje. 

Diskuze (55) Další článek: Technika: Lotus 25 - první monokokové šasi ve formuli 1
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen