Formule 1 riskuje svoji důvěryhodnost, upozorňuje Alonso

Současná nepředvídatelnost by mohla formuli 1 začít škodit. Výsledky musí být důsledkem zásluh, jinak bude podle Fernanda Alonsa ohrožena důvěryhodnost tohoto sportu.
Formule 1 riskuje svoji důvěryhodnost, upozorňuje Alonso

"Je to fantastická sezóna, velmi nepředvídatelná," uvedl Alonso v rozhovoru pro CNN. "Lidé, co to sledují v televizi, se dočkají překvapení v každém závodě. Je to dobré pro sledovanost, pomáhá to tomuto sportu upoutat pozornost k závodům."

Současné poměry ale mají i svá negativa. "Na druhé straně se může stát, že ztratíme důvěryhodnost," upozornil Španěl. "Nesmí přestat platit, že závody vyhrávají nejlepší týmy, nejlepší jezdci a nejlepší strategie. Protože teď se zvenčí zdá, že každý závod může vyhrát kdokoliv."

"Nezáleží na talentu, nezáleží na týmu a výkonnosti. Je to jako loterie. To, čeho dosáhnete ve formuli 1, není náhoda. Musí být zřejmé, že když vyhrajete závod, tak je to protože jste něco udělali lépe. A tohle teď myslím není všem úplně zřejmé."

Za strůjce současné nepředvídatelnosti bývá označováno Pirelli a jeho pneumatiky. Italský výrobce však namítá, že své obutí vůči loňskému roku nezměnil nijak dramaticky. Za proměnlivými výsledky podle něj může mimořádná vyrovnanost startovního pole. Podle sportovního šéfa Pirelli Paula Hemberyho nakonec vyhrají jako vždy ti nejlepší.

Alonso věří, že mezi ně bude patřit Ferrari. "Situace je komplexní a nejednoznačná. Myslím, že v šampionátu to bude těsné. Žádný vůz v této sezóně nedominuje, jako tomu bylo v minulých letech. Myslím, že budeme vpředu. Nevím, jestli budeme mistry, ale jsem si jistý, že budeme bojovat až do posledního závodu," dodal.

Další článek: Rozložení sil se ukáže v Silverstonu, předpovídá Pirelli a sází na Schumachera

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00