Formule 1 připravuje přes 10 tisíc testů na koronavirus. Neunikne nikdo.

Formule 1 chystá restart sezóny. Součástí mnoha opatření budou také průběžné testy na koronavirus.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Formule 1 připravuje přes 10 tisíc testů na koronavirus. Neunikne nikdo. | Foto: Getty Images / Peter Fox

Každý, kdo bude v paddocku velké ceny, bude každé dva dny testován. Formule 1 bude mít pro dva závody v Rakousku k dispozici prostředky pro 10 až 12 tisíc testů na COVID-19. To je pro srovnání počet testů, který je v Česku proveden za tři všední dny. 

Výběrové řízení na testy vyhrála firma Eurofins Genomics, která se věnuje testům DNA. „Všichni, kteří pracují na Red Bull Ringu, což je asi 3000 lidí, musí předložit negativní certifikát covid-19, který není starší než čtyři dny, aby měli přístup na své pracoviště,“ řekl Sigfried Schnabl, regionální zástupce společnosti pro ADN. 

„Každý musí být testován na covid-19 každých pět dní,“ řekl Schnabl, který oznámil, že se postupně otevře 20 testovacích zařízení. 

Během závodů bude asi 50 specializovaných lidí odebírat vzorky od všech lidí z F1 a FIA. Plánuje se, že vzorky budou přepravovány dvakrát denně z okruhu do laboratoře poblíž Mnichova. Jejich analýza bude anonymní. Jméno nakaženého se v případě pozitivního testu dozví jen hlavní hygienik. Výsledky budou k dispozici za 16 až 24 hodin. 

Stejná firma zajistí testy také v Maďarsku.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Velká italská párty? Imola navrhuje tři závody v Itálii v řadě

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10