Formule 1 přichází do mobilní hry Real Racing 3

Jedna z nejlépe propracovaných mobilních her z prostředí automobilových závodů Real Racing 3 od Electronic Arts bude od nové verze, která nyní vychází, obsahovat také šampionát formule 1.
Formule 1 přichází do mobilní hry Real Racing 3

Závodní hra Real Racing 3 určená pro mobilní telefony a tablety si zakládá na heslu Real Cars, Real Tracks, Real People (Reálná auta, reálné tratě, reální lidé). Hráči v ní mohou jezdit s automobily různých značek. Mezi 37 automobilkami a 261 jejich modely nechybí nejznámější značky jako Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Bugatti, Ferrari, Ford, Jaguar, Lamborghini, McLaren, Mercedes-Benz nebo Porsche.

Ať už s verzí pro běžný silniční provoz, tak i se závodními speciály se hráči mohou projet po slavných závodních tratích Silverstone, Spa-Francorchamps, Suzuka, Monza, Okruh Amerik, Indianapolis, Laguna Seca, Mount Panorama a mnoha dalšími. Většina tratí přitom nabízí hned několik variant, britský Silverstone si tak například můžete vyzkoušet také v předchozí verzi, na které se jezdila i formule 1 až do roku 2009, než byla postavena sekce Arena a délka okruhu se tak prodloužila.

Hra umožňuje vyzkoušet také závodní speciály ve zvláštních závodních sériích. Firemonkeys Studios coby vývojářská společnost pro příznivce připravila již několik modelů například elektrické formule E, vozů závodících ve 24 hodinách Le Mans jak v kategoriích LMP, tak GT. Na své si přijdou také milovníci DTM, GT4, australských Supercars či amerických NASCAR.

Jezděte za svého oblíbence

Nejnovější verze hry s sebou však přinese velkou novinku. Vývojáři pro hráče připravili všech deset letošních modelů monopostů formule 1 se všemi současnými jezdci, a s novým updatem hry se seznam tratí rozšíří o Abú Dhabí, kde se o tomto víkendu pojede závěrečný podnik letošní sezóny formule 1.

Monoposty formule 1 přitom bude moci získat také člověk, který hru Real Racing 3 dosud nikdy nehrál. Monoposty bude možné získat za novou virtuální měnu, která do hry přichází s novým updatem. V dosavadních verzích hry hráči vozy získávali nákupem za virtuální peníze a zlaté mince. S monoposty formule 1 však vývojáři přinášejí novou měnu, za kterou bude možné je získat. Z toho důvodu nebudou mít výhodu ti, kteří tuto mobilní závodní hru již hrají a mají nějaké virtuální peníze vydělané.

Virtuální měnu, tzv. Motorsports currency: M$ přitom bude možné získat několika způsoby. Jedním z nich jsou denní závody. V nich budou mít hráči k dispozici formuli z jezdecké akademie, kterou získají zdarma pouhou instalací nejnovější verze hry. Balíčky o určité hodnotě M$ pak bude možné zakoupit také v oficiálním obchodu celé hry. V tomto případě však už za skutečné peníze.

Na samotném začátku bude muset nový hráč projít jezdeckou akademií, kde se seznámí s ovládáním formulového monopostu. V průběhu následujících šesti týdnů pak budou postupně spuštěny tři eventy na okruzích Yas Marina, Silverstone a Monza. V každém z nich přitom bude možné získat jeden ze současných monopostů podle vašeho výběru.

Hráč si na začátku každého eventu vybere, o jezdce a monopost kterého týmu bude chtít na daném okruhu v soutěži bojovat. Každý event bude svým formátem připomínat závodní den. Hráč bude muset k získání své oblíbené formule 1 splnit několik úkolů, jako například zajet daný okruh v určitém čase bez výjezdu mimo trať, udržet se v určité vzdálenosti za svým soupeřem nebo například zajet závod minimální stanovenou průměrnou rychlostí.

V dalším updatu hry, který by měl přijít počátkem roku 2020, pak budou další dva eventy v Suzuce a Austinu. Celkem tedy každý hráč bude moci získat tímto způsobem pět monopostů současné formule 1. Zbylé monoposty bude možné si následně koupit za virtuální měnu M$.

Pro hráče, kteří se zúčastní všech pěti eventů a získají v nich pět monopostů, bude připraven také bonus, a to letošní model safety caru Mercedes-AMG GT R.

Mobilní závodní hru Real Racing 3 je možné stáhnout zdarma přes AppStore pro uživatele iOS, Google Play pro zařízení s operačním systémem Android a je také na Amazonu.

Další článek: Leclerc má blíže k Hamiltonovi než Vettelovi, říká Zanardi

Témata článku: ,