Formule 1 přemýšlí, jak donutit jezdce jezdit ve třetí části kvalifikace

Mezinárodní automobilová federace chystá spolu s týmy změny letošních pravidel, které by zajistily rušné závěrečné části kvalifikací.
Formule 1 přemýšlí, jak donutit jezdce jezdit ve třetí části kvalifikace

V minulosti někteří jezdci upřednostnili navzdory postupu vynechání třetí části kvalifikace, aby na jedné straně ušetřili pneumatiky pro závod a na straně druhé měli možnost volit směs, na které odstartují ze startovního roštu.

To se má změnit a podle Autosportu vyzvala FIA týmy, ať předloží návrhy, které by tomuto nežádoucímu počínání zabránily. Jednat o nich se bude během testů v Bahrajnu.

Podle jednoho z návrhů by jezdci, kteří postoupí do třetí části, museli na startu Grand Prix použít směs pneumatik, na které zajeli nejlepší čas v druhé části.

Jiný návrh počítá s tím, že by jezdci dostali pro třetí část sadu pneumatik navíc, kterou by museli poté vrátit, takže by nemělo smysl ji šetřit.

Ve hře je také návrh prodloužit třetí část kvalifikace, aby jezdci vždy měli čas na dvě měřená kola.

Aby mohly změny začít platit už letos, je třeba souhlasu všech týmů. V opačném případě se můžou změnit pravidla až příští rok.

Další článek: Wolff: Red Bull bude znovu silný, ale snad méně než dřív

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10