Formule 1 přemýšlí, jak donutit jezdce jezdit ve třetí části kvalifikace

Mezinárodní automobilová federace chystá spolu s týmy změny letošních pravidel, které by zajistily rušné závěrečné části kvalifikací.
Formule 1 přemýšlí, jak donutit jezdce jezdit ve třetí části kvalifikace

V minulosti někteří jezdci upřednostnili navzdory postupu vynechání třetí části kvalifikace, aby na jedné straně ušetřili pneumatiky pro závod a na straně druhé měli možnost volit směs, na které odstartují ze startovního roštu.

To se má změnit a podle Autosportu vyzvala FIA týmy, ať předloží návrhy, které by tomuto nežádoucímu počínání zabránily. Jednat o nich se bude během testů v Bahrajnu.

Podle jednoho z návrhů by jezdci, kteří postoupí do třetí části, museli na startu Grand Prix použít směs pneumatik, na které zajeli nejlepší čas v druhé části.

Jiný návrh počítá s tím, že by jezdci dostali pro třetí část sadu pneumatik navíc, kterou by museli poté vrátit, takže by nemělo smysl ji šetřit.

Ve hře je také návrh prodloužit třetí část kvalifikace, aby jezdci vždy měli čas na dvě měřená kola.

Aby mohly změny začít platit už letos, je třeba souhlasu všech týmů. V opačném případě se můžou změnit pravidla až příští rok.

Diskuze (102) Další článek: Wolff: Red Bull bude znovu silný, ale snad méně než dřív
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen