Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii

Formule 1 v listopadu příštího roku zavítá poprvé do Saúdské Arábie.
Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia
Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii  | Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia

Kalendář formule 1 bude mít v příštím roce 23 závodů – za předpokladu, že některý z nich nebude bez náhrady zrušen kvůli současné koronavirové krizi.

Objeví se nové nebo staronové destinace, které měly být součástí už letošního kalendáře – Vietnam a Zandvoort. Kromě toho F1 zavítá do Saúdské Arábie. 

V zemi se má stavět rozsáhlý komplex, jehož součástí bude také závodní okruh, ale na to si bude muset F1 počkat. Do té doby má závodit na městské trati ve městě Džidda. Závod se pojede na konci listopadu (zřejmě 28.) pod umělým osvětlením.

Dohodu už potvrdilo místní Ministerstvo sportu i formule 1. Podle BBC se jedná o dlouhodobou dohodu, zřejmě minimálně na 10 let.

Saúdská Arábie už hostila závody formule E nebo Dakar. Před závodem v této zemi varovaly některé lidskoprávní organizace (například Amnesty International), které žádají, aby byla lidská práva při organizaci závodu zohledněna ve smlouvách.

Další článek: Mercedes prozradil barvu pro příští rok, Hamilton vyzdvihl týmový titul. Skoro lepší, než jezdecký, říká

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)