Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii

Formule 1 v listopadu příštího roku zavítá poprvé do Saúdské Arábie.
Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia
Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii  | Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia

Kalendář formule 1 bude mít v příštím roce 23 závodů – za předpokladu, že některý z nich nebude bez náhrady zrušen kvůli současné koronavirové krizi.

Objeví se nové nebo staronové destinace, které měly být součástí už letošního kalendáře – Vietnam a Zandvoort. Kromě toho F1 zavítá do Saúdské Arábie. 

V zemi se má stavět rozsáhlý komplex, jehož součástí bude také závodní okruh, ale na to si bude muset F1 počkat. Do té doby má závodit na městské trati ve městě Džidda. Závod se pojede na konci listopadu (zřejmě 28.) pod umělým osvětlením.

Dohodu už potvrdilo místní Ministerstvo sportu i formule 1. Podle BBC se jedná o dlouhodobou dohodu, zřejmě minimálně na 10 let.

Saúdská Arábie už hostila závody formule E nebo Dakar. Před závodem v této zemi varovaly některé lidskoprávní organizace (například Amnesty International), které žádají, aby byla lidská práva při organizaci závodu zohledněna ve smlouvách.

Další článek: Mercedes prozradil barvu pro příští rok, Hamilton vyzdvihl týmový titul. Skoro lepší, než jezdecký, říká

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00