Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii

Formule 1 v listopadu příštího roku zavítá poprvé do Saúdské Arábie.
Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia
Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii  | Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia

Kalendář formule 1 bude mít v příštím roce 23 závodů – za předpokladu, že některý z nich nebude bez náhrady zrušen kvůli současné koronavirové krizi.

Objeví se nové nebo staronové destinace, které měly být součástí už letošního kalendáře – Vietnam a Zandvoort. Kromě toho F1 zavítá do Saúdské Arábie. 

V zemi se má stavět rozsáhlý komplex, jehož součástí bude také závodní okruh, ale na to si bude muset F1 počkat. Do té doby má závodit na městské trati ve městě Džidda. Závod se pojede na konci listopadu (zřejmě 28.) pod umělým osvětlením.

Dohodu už potvrdilo místní Ministerstvo sportu i formule 1. Podle BBC se jedná o dlouhodobou dohodu, zřejmě minimálně na 10 let.

Saúdská Arábie už hostila závody formule E nebo Dakar. Před závodem v této zemi varovaly některé lidskoprávní organizace (například Amnesty International), které žádají, aby byla lidská práva při organizaci závodu zohledněna ve smlouvách.

Další článek: Mercedes prozradil barvu pro příští rok, Hamilton vyzdvihl týmový titul. Skoro lepší, než jezdecký, říká

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10