Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii

Formule 1 v listopadu příštího roku zavítá poprvé do Saúdské Arábie.
Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia
Formule 1 potvrdila, že se příští rok pojede v Saúdské Arábii  | Foto: Ammar shaker, Volné dílo, Wikipedia

Kalendář formule 1 bude mít v příštím roce 23 závodů – za předpokladu, že některý z nich nebude bez náhrady zrušen kvůli současné koronavirové krizi.

Objeví se nové nebo staronové destinace, které měly být součástí už letošního kalendáře – Vietnam a Zandvoort. Kromě toho F1 zavítá do Saúdské Arábie. 

V zemi se má stavět rozsáhlý komplex, jehož součástí bude také závodní okruh, ale na to si bude muset F1 počkat. Do té doby má závodit na městské trati ve městě Džidda. Závod se pojede na konci listopadu (zřejmě 28.) pod umělým osvětlením.

Dohodu už potvrdilo místní Ministerstvo sportu i formule 1. Podle BBC se jedná o dlouhodobou dohodu, zřejmě minimálně na 10 let.

Saúdská Arábie už hostila závody formule E nebo Dakar. Před závodem v této zemi varovaly některé lidskoprávní organizace (například Amnesty International), které žádají, aby byla lidská práva při organizaci závodu zohledněna ve smlouvách.

Další článek: Mercedes prozradil barvu pro příští rok, Hamilton vyzdvihl týmový titul. Skoro lepší, než jezdecký, říká

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků