Formule 1 neměla do Mugella vůbec jezdit, míní Petrov

Vitalij Petrov přišel s nečekanou kritikou trati v Mugellu, na které probíhají testy. Na rozdíl od většiny pilotů by v Toskánsku raději nebyl.
Formule 1 neměla do Mugella vůbec jezdit, míní Petrov

Mnoho pilotů v Mugellu nikdy nejelo, ale většině se při premiéře tento okruh, který patří Ferrari, líbil. "10 kol v Mugellu vám přinese uspokojení, na které byste v Abú Zabí potřebovali 1000 kol," řekl například Mark Webber.

Pilot Caterhamu Vitalij Petrov se ale domnívá, že je Mugello příliš nebezpečné. "Myslím, že jsme sem neměli jezdit. Není to tu dost bezpečné a široké," obhajoval svůj názor, citoval ho Autosport.

"Pokud ztratíte kontrolu nad vozem, zdi jsou velmi blízko a vlétnete do pneumatik. Není to pro formuli 1, a pokud nezvládnete řízení, nebo vám třeba poklesne tlak v pneumatikách, tak z toho bude velká nehoda."

Přitom Mugello je pravidelným dějištěm GP Itálie v MotoGP a MS silničních motocyklů má vysoké bezpečnostní standardy.

Další článek: Dvojité DRS Mercedesu je pro Sauber příliš drahé

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.