Formule 1 na burze: Jak výsledky Williamsu ovlivňují hodnotu jeho akcií

Letošní zlepšení výkonnosti Williamsu se podle všeho pozitivně odráží na tom, jak se týmu daří na burze. Cena akcií se blíží hodnotě z období loňského března.
Formule 1 na burze: Jak výsledky Williamsu ovlivňují hodnotu jeho akcií

Williams se ke vstupu na burzu odhodlal před začátkem loňské sezóny, k dispozici dal asi jen čtvrtinu svých akcií v ceně 25 eur za kus. Od té chvíle ale jejich hodnota padala, dno zažila loni v srpnu, kdy klesla na polovinu.

Pak nastal obrat, který trvá až dodnes. Cenu akcií samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů, od finančních výsledků společnosti, přes personální změny a nové partnery, až po výsledky na trati. Ale jak se zdá, tak výsledky na trati mají nezanedbatelný vliv.

Williams v zimních testech působil nevýrazně, ale v Austrálii překvapil dobrým výkonem, i když si žádné body neodvezl. V letošním grafu je vidět, že pozitivní zprávy z tratí vždy následoval růst ceny akcií. Po Bahrajnu, kde tým spíše zaostal za očekáváními, přišla stagnace. Naopak po nedělním vítězství z Barcelony poskočily akcie na dnešní hodnotu 22,75 eur.

Sledovat počínání Williamsu na burze je zajímavé i pro šéfy formule 1, protože se v příštích měsících chystají poskytnout k veřejnému obchodování část akcií tohoto sportu jako celku.

Hodnota akcií Williamsu v letošní sezóně

Klepněte pro větší obrázek

Hodnota akcií Williamsu v uplynulých 12 měsících

Klepněte pro větší obrázek

Grafy: Yahoo Finance

Další článek: Button: Nedokážu šetřit pneumatiky, Hamilton je v tom teď lepší