Formule 1 na burze: Jak výsledky Williamsu ovlivňují hodnotu jeho akcií

Letošní zlepšení výkonnosti Williamsu se podle všeho pozitivně odráží na tom, jak se týmu daří na burze. Cena akcií se blíží hodnotě z období loňského března.
Formule 1 na burze: Jak výsledky Williamsu ovlivňují hodnotu jeho akcií

Williams se ke vstupu na burzu odhodlal před začátkem loňské sezóny, k dispozici dal asi jen čtvrtinu svých akcií v ceně 25 eur za kus. Od té chvíle ale jejich hodnota padala, dno zažila loni v srpnu, kdy klesla na polovinu.

Pak nastal obrat, který trvá až dodnes. Cenu akcií samozřejmě ovlivňuje mnoho faktorů, od finančních výsledků společnosti, přes personální změny a nové partnery, až po výsledky na trati. Ale jak se zdá, tak výsledky na trati mají nezanedbatelný vliv.

Williams v zimních testech působil nevýrazně, ale v Austrálii překvapil dobrým výkonem, i když si žádné body neodvezl. V letošním grafu je vidět, že pozitivní zprávy z tratí vždy následoval růst ceny akcií. Po Bahrajnu, kde tým spíše zaostal za očekáváními, přišla stagnace. Naopak po nedělním vítězství z Barcelony poskočily akcie na dnešní hodnotu 22,75 eur.

Sledovat počínání Williamsu na burze je zajímavé i pro šéfy formule 1, protože se v příštích měsících chystají poskytnout k veřejnému obchodování část akcií tohoto sportu jako celku.

Hodnota akcií Williamsu v letošní sezóně

Klepněte pro větší obrázek

Hodnota akcií Williamsu v uplynulých 12 měsících

Klepněte pro větší obrázek

Grafy: Yahoo Finance

Další článek: Button: Nedokážu šetřit pneumatiky, Hamilton je v tom teď lepší

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00