Formule 1 musí být neustálá show, myslí si Derek Warwick

Bývalý pilot formule 1 (Toleman, Renault, Brabham, Arrows, Lotus, Footwork) a současný prezident Britského klubu závodních jezdců (BRDC) se domnívá, že je potřeba se věnovat zatraktivnění závodů.
Formule 1 musí být neustálá show, myslí si Derek Warwick

Formule 1 je něco jako český daňový systém. Není roku, kdy by se neměnila pravidla a velmi často poměrně radikálním způsobem. Změny pro nejbližší sezóny budou patrně sledovat dva směry: snižování nákladů a zlepšení show. A to nezávisle na sobě, jak jsme už dříve psali.

V prvním případě se hovoří třeba o snížení počtu pátečních tréninků, prodloužení zákazu práce na vozech, zjednodušení předních křídel, standardizace některých částí apod. V případě lepší show jsou na stole chuťovky typu více jisker od podlahy nebo odhalení brzdových kotoučů.

Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Podobné snahy podporuje také Derek Warwick. „Myslím, že formule 1 musí být vždy absolutní špička a musí být technologickým lídrem”, říká Warwick pro autosport.com. „A to také nyní máme. Ale potřebujeme neustále také show? Rozhodně. Protože právě tohle přiláká fanoušky, kteří přijdou na závod a okamžitě musí dostat husí kůži.” 

Některé novinky, které mají vézt k úsporám, ale Warwickovy sympatie nezískaly. Vozy jsou podle něj dnes až příliš složitá. Prezident BRDC je tak třeba proti zvažovanému návratu aktivního zavěšení kol.

Další článek: Chci mít pocit, že krotím dravou zvěř, říká Vettel

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00