Formule 1 musí být neustálá show, myslí si Derek Warwick

Bývalý pilot formule 1 (Toleman, Renault, Brabham, Arrows, Lotus, Footwork) a současný prezident Britského klubu závodních jezdců (BRDC) se domnívá, že je potřeba se věnovat zatraktivnění závodů.
Formule 1 musí být neustálá show, myslí si Derek Warwick

Formule 1 je něco jako český daňový systém. Není roku, kdy by se neměnila pravidla a velmi často poměrně radikálním způsobem. Změny pro nejbližší sezóny budou patrně sledovat dva směry: snižování nákladů a zlepšení show. A to nezávisle na sobě, jak jsme už dříve psali.

V prvním případě se hovoří třeba o snížení počtu pátečních tréninků, prodloužení zákazu práce na vozech, zjednodušení předních křídel, standardizace některých částí apod. V případě lepší show jsou na stole chuťovky typu více jisker od podlahy nebo odhalení brzdových kotoučů.

Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Týmy chtějí formuli 1 zatraktivnit i po vizuální stránce

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Cesta k úsporám možná povede přes změnu pravidel

Podobné snahy podporuje také Derek Warwick. „Myslím, že formule 1 musí být vždy absolutní špička a musí být technologickým lídrem”, říká Warwick pro autosport.com. „A to také nyní máme. Ale potřebujeme neustále také show? Rozhodně. Protože právě tohle přiláká fanoušky, kteří přijdou na závod a okamžitě musí dostat husí kůži.” 

Některé novinky, které mají vézt k úsporám, ale Warwickovy sympatie nezískaly. Vozy jsou podle něj dnes až příliš složitá. Prezident BRDC je tak třeba proti zvažovanému návratu aktivního zavěšení kol.

Diskuze (9) Další článek: Chci mít pocit, že krotím dravou zvěř, říká Vettel