Formule 1 je připravena ke vstupu na burzu

V několika následujících týdnech by mělo na burze v Singapuru dojít k plánovanému prodeji dvaceti procent akcií formule 1 v celkové hodnotě dvou miliard dolarů.
Formule 1 je připravena ke vstupu na burzu

Podle nejnovějších zpráv tomuto kroku společnosti CVC, která je majoritním vlastníkem F1, už nic nebrání.

"Již brzy máme v úmyslu nabídnout v Singapuru akcie F1 k veřejnému obchodování. Už se tam uskutečnily nějaké roadshow a prezentace," řekl v rozhovoru pro Salzburger Nachrichten Peter Braback-Letmathe, jenž je jedním ze šéfů dceřiné firmy Delta Topco, kterou vlastní CVC.  

Ten je zároveň připraven zhostit se role nezávislého šéfa formule 1 poté, co se v královně motorsportu změní vlastnické poměry. "Pokud by se F1 stala veřejnou záležitostí, pak by bylo důležité, aby měla nezávislého šéfa," dále konstatoval.

Peter Braback-Letmathe má s vedením velkých firem bohaté zkušenosti. V minulosti byl výkonným ředitelem společnosti Nestlé, jednoho z největších potravinových koncernů na světě.  

"Všichni věříme, že tu Bernie s námi zůstane živ a zdráv ještě velmi dlouho. Jeho úsilím jsem ohromen. Každopádně, je povinností vedení, aby zajistilo následnictví. V Nestlé jsem vždycky trval na tom, aby kterýkoliv člen vrchního vedení mohl být během čtyřiadvaceti hodin plnohodnotně nahrazen. A toto by se mělo aplikovat i v F1, až se z ní stane veřejná společnost. Musíme uvažovat o její dlouhodobé budoucnosti s novou strukturou, novými individualitami, možná obojím," uzavřel Braback-Letmathe.    

Další článek: Vítězství jsme opravdu velmi blízko, má jasno Räikkönen