Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

Jezdci formule 1 by se měli obecně v rámci závodních víkendů vyvarovat politických gest. Formule 1 ale ujistila, že pokud bude chtít Lewis Hamilton v Rakousku protestovat v rámci kampaně Black Lives Matter, tak může.
Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

V USA i ve světě pokračují protesty proti policejnímu násilí v USA v souvislosti se smrtí George Floyda. Lewis Hamilton je zatím aktivní především na sociálních sítích. V Rakousku bude nepochybně čelit dotazům na toto téma, ale uvidíme od něj i něco více?

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Poklidnou formou protestu je klečení na jedné noze – symbolicky krátkou dobu nebo více než 8 minut, po které klečel policista na krku George Floyda.

Pokud by chtěl podobnou formu protestu v Rakousku zvolit Lewis Hamilton, neměla by s tím F1 problém. Podle Daily Mail to Hamilton zvažuje.

„Je to velmi důležitá otázka a podporujeme každého, kdo chce projevit svou podporu v boji proti rasismu,“ řekl mluvčí F1.

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamilton nedávno nepřímo kritizoval své kolegy v královně motorsportu, že se o téma nezajímají. Mnoho z nich následně uveřejnilo příspěvky na dané téma.

„Lewis je skvělým velvyslancem sportu a jeho komentáře jsou naprosto odůvodněné,“ řekl Ross Brawn pro Sky Sports. „Jednoznačně ho podporujeme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jamie Chadwick zvýšila šance dostat se do F1. Bude závodit za prestižní tým

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?