Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

Jezdci formule 1 by se měli obecně v rámci závodních víkendů vyvarovat politických gest. Formule 1 ale ujistila, že pokud bude chtít Lewis Hamilton v Rakousku protestovat v rámci kampaně Black Lives Matter, tak může.
Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

V USA i ve světě pokračují protesty proti policejnímu násilí v USA v souvislosti se smrtí George Floyda. Lewis Hamilton je zatím aktivní především na sociálních sítích. V Rakousku bude nepochybně čelit dotazům na toto téma, ale uvidíme od něj i něco více?

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Poklidnou formou protestu je klečení na jedné noze – symbolicky krátkou dobu nebo více než 8 minut, po které klečel policista na krku George Floyda.

Pokud by chtěl podobnou formu protestu v Rakousku zvolit Lewis Hamilton, neměla by s tím F1 problém. Podle Daily Mail to Hamilton zvažuje.

„Je to velmi důležitá otázka a podporujeme každého, kdo chce projevit svou podporu v boji proti rasismu,“ řekl mluvčí F1.

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamilton nedávno nepřímo kritizoval své kolegy v královně motorsportu, že se o téma nezajímají. Mnoho z nich následně uveřejnilo příspěvky na dané téma.

„Lewis je skvělým velvyslancem sportu a jeho komentáře jsou naprosto odůvodněné,“ řekl Ross Brawn pro Sky Sports. „Jednoznačně ho podporujeme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Jamie Chadwick zvýšila šance dostat se do F1. Bude závodit za prestižní tým
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30