Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

Jezdci formule 1 by se měli obecně v rámci závodních víkendů vyvarovat politických gest. Formule 1 ale ujistila, že pokud bude chtít Lewis Hamilton v Rakousku protestovat v rámci kampaně Black Lives Matter, tak může.
Formule 1 dovolí Hamiltonovi v Rakousku protestovat proti rasismu

V USA i ve světě pokračují protesty proti policejnímu násilí v USA v souvislosti se smrtí George Floyda. Lewis Hamilton je zatím aktivní především na sociálních sítích. V Rakousku bude nepochybně čelit dotazům na toto téma, ale uvidíme od něj i něco více?

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Hamilton zkritizoval britskou vládu a ocenil zničení sochy

Poklidnou formou protestu je klečení na jedné noze – symbolicky krátkou dobu nebo více než 8 minut, po které klečel policista na krku George Floyda.

Pokud by chtěl podobnou formu protestu v Rakousku zvolit Lewis Hamilton, neměla by s tím F1 problém. Podle Daily Mail to Hamilton zvažuje.

„Je to velmi důležitá otázka a podporujeme každého, kdo chce projevit svou podporu v boji proti rasismu,“ řekl mluvčí F1.

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamilton nedávno nepřímo kritizoval své kolegy v královně motorsportu, že se o téma nezajímají. Mnoho z nich následně uveřejnilo příspěvky na dané téma.

„Lewis je skvělým velvyslancem sportu a jeho komentáře jsou naprosto odůvodněné,“ řekl Ross Brawn pro Sky Sports. „Jednoznačně ho podporujeme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jamie Chadwick zvýšila šance dostat se do F1. Bude závodit za prestižní tým

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10