Formule 1 dala zelenou závodu v Portugalsku

Třetí letošní závod se pojede v Portugalsku. Formule 1 to sice zatím oficiálně nepotvrdila, ale podle všeho už dala závodu zelenou.

Pokud nebude mít koronavirus či vládní restrikce jiný plán, pojede se letošní třetí závod sezóny 2. května v Portugalsku.

Podle Motorsport.com by zatím stále ještě volný slot mělo zaplnit Portugalsko. Týmy formule 1 o tom budou informovány ve čtvrtek na jednání, na kterém se bude diskutovat o zmrazení pohonných jednotek nebo třech letošních sobotních sprintech.

Aktuálně situaci komplikují nařízení ve Velké Británii. Portugalsko je označeno jako velmi riziková země, takže po návratu je potřeba nastoupit do desetidenní karantény. Většina týmů sídlí právě ve Velké Británii, ale po Portugalsku naštěstí následuje nedaleká Velká cena Španělska, takže zaměstnanci se do Velké Británie stejně vracet nebudou. Komplikací pak ale může být bezprostřední návrat ze Španělska.

Další článek: Pérez je nadšený Neweym. Je to jako mluvit s jezdcem, říká

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.