Formule 1 chce prodat akcie za dvě miliardy dolarů

Podobně jako loni Williams by měla i formule 1 poskytnout část svých akcií k veřejnému obchodování na burzu, a to v nemalém objemu.
Formule 1 chce prodat akcie za dvě miliardy dolarů

Budoucnost formule 1 po letošní sezóně je zatím tajná. Víme, že mají přijít změny, ale Bernie Ecclestone zatím odmítá prozradit, jaké budou. Pouze oznámil, že se s většinou týmů dohodl na podmínkách soutěžení od příštího roku.

To vše se bude dít už podle nové Concordské dohody, která je zatím stále předmětem jednání. Podle zákulisních informací ale skutečně počítá se vstupem formule 1 na burzu. Agentura Bloomberg uvedla, že většinový majitel společnost CVC chce na burze v Singapuru nabídnout k veřejnému obchodování 20 procent akcií formule 1 v celkové hodnotě 2 miliard dolarů. Stát by se tak mělo letos v červnu.

To mimo jiné znamená, že si CVC cení formuli 1 jako celek na zhruba 10 miliard dolarů. Roční příjmy královny motorsportu jsou v současnosti zhruba 1,5 miliardy dolarů, přičemž zaměstnanců má celkem 200.

Většinovým vlastníkem formule 1 je CVC (63,4 %), dalšími jsou pak mimo jiné zkrachovalá banka Lehman Brothers (15,3 %), Bernie Ecclestone (5,3 %) a Slavica Ecclestonová (8,5 %).

Další článek: Lopez má práva na jméno Lotus v F1 až do roku 2017