Formule 1 chce od roku 2021 osázet vůz LED panely

V roce 2021 by měly vozy formule 1 disponovat šesti LED panely, které fanouškům nabídnou podrobnější informace.
Formule 1 chce od roku 2021 osázet vůz LED panely

Formule 1 už se zavedením nějaké formy LED panelů dříve koketovala. Podle webu RaceFans se to má od roku 2021 stát realitou.

Dva panely budou na karosérii (z každé strany). Další čtyři rotující LED panely budou v ráfcích všech kol, které budou od stejného roku 18palcové.

Nabízí se celá řada informací, které mohou panely zobrazovat – pořadí jezdce, počet zastávek, zajetí nejrychlejšího kola závodu, aktivaci DRS apod.

LED panely v ráfcích už před 4 lety zkoušeli v IndyCar:

V ostatních sériích se panely používají delší dobu. Jendním z příkladů je právě IndyCar, kde se letos vrátili k panelům na voze, ale po třech závodech kvůli technickým probléml zase zmizely.

Klepněte pro větší obrázek

Panely zobrazovaly například pozici jezdce, délku zastávky v boxech, nebo využití dodatečného výkonu pro předjetí (PP, push-to-pass).

Ve formuli E jsou zase LED diody na svatozáři, ale nejsou moc vidět.

Foto: Pirelli

Další článek: MiniDrivers a GP Belgie 2019

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.