Formule 1 by se mohla vrátit do Jerezu, píší španělská média

Španělsko bude v roce 2020 součástí kalendáře formule 1, ze kterého mělo původně vypadnout. Pojede se opět na Katalánském okruhu nedaleko Barcelony. Ale co dál? Podle španělských médií možná vystřídá Katalánsko od roku 2021 Andalusie.
Formule 1 by se mohla vrátit do Jerezu, píší španělská média

Podle webu Andalucía Información dosáhl vláda autonomní oblasti Andalusie dohody s FIA. Okruh v Jerezu má uspořádat tři závody v letech 2021 až 2023. Není ale úplně jasné, zda se jedná o definitivní dohodu, nebo spíše alternativu ke Katalánsku, pokud by tam jednání o prodloužení smlouvy nedopadla dobře.

Poblíž Barcelony se nemělo jet už příští rok, ale nakonec se podařilo dohodnout roční prodloužení smlouvy. Závod zaplatí místní vláda.

Potřeba investic

Do samotného okruhu v Jerezu se mají investovat 4 miliony euro. Celkové náklady na tři závody mají dosáhnout 67 milionů euro a převezeme je plně místní vláda. 

Grand Prix Španělska se na andaluském okruhu konala v letech 1986 až 1990. V letech 1994 až 1997 hostil okruh Grand Prix Evropy. Od té doby se zde jezdily jen oficiální a soukromé testy.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Rosberga nese vinu na brazilské kolizi spíše Vettel