Formule 1 by se bez Ferrari neobešla, shodují se jezdci

Max Mosley se mýlí.
Jezdci formule 1 nesouhlasí s Maxem Mosleym, že by se formule 1 obešla bez Ferrari. Prezident FIA se tímto tvrzením snažil odbýt námitky Lucy di Montezemola na nově schválená pravidla.

"Bez Ferrari by to už formule 1 nebyla," řekl Giancarlo Fisichella.

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso, který bývá velmi často spojován s přestupem právě do Maranella, označil budoucnost formule 1 bez Ferrari za "nemožnou".

Ferrari se formule 1 účastní jako jediný tým od samého začátku šampionátu a podle Nicka Heidfelda má také nejvíce fanoušků, proto jsou pro něj slova Maxe Mosleyho zarážející.

"Bylo trochu zvláštní tohle od něj slyšet, protože jsem si myslel, že se berou ohledy na fanoušky po celém světě. A Ferrari je evidentně největší jméno ve formuli 1 s největším počtem fanoušků. A je tu od samého začátku, takže do formule 1 určitě patří," řekl.

Massa na jakékoliv otázky ohledně současných sporů v zákulisí formule 1 odmítl odpovídat. Podle Brazilce je formule přepolitizovaná více než kdy jindy.

Mark Webber se rovněž zastal Ferrari a dodal, že také nesouhlasí s šampionátem, v kterém by soutěžily týmy dvou různých kategorií.

"Myslím, že díky rozpočtovému stropu by tento sport mohl být v budoucnosti finančně dostupnější. Ale mít dvě různé sady pravidel, to pro mě jako jezdce vůbec není lákavé. V podstatě chci, aby ten člověk na druhé straně tenisového kurtu měl stejnou raketu jako já," řekl Australan.
Další článek: McLaren hodně pokročil, ale stále to nestačí, říká Hamilton

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00