Formule 1 bude mít první šéfku týmu, Sauber brzy předá otěže Kaltenbornové

Monisha Kaltenbornová píše historii formuli 1 coby první žena v nejvyšších týmových funkcí. Brzy se postaví do čela týmu Sauber.
Formule 1 bude mít první šéfku týmu, Sauber brzy předá otěže Kaltenbornové

Peter Sauber se musel před více než dvěma lety nedobrovolně vrátit z důchodu, když jeho týmu v Hinwilu hrozil zánik kvůli odchodu automobilky BMW z formule 1. Ihned ale avizoval, že se vrací jen na chvíli, a to platí pořád.

"Vždy jsem říkal, že až mi bude 70 let, už nebudu chtít stát na boxové zdi," potvrdil své plány na druhý důchod v rozhovoru pro švýcarský list Der Sonntag.

Sauberovi bude letos v říjnu 69 let, takže by měl nejpozději na konci příští sezóny odejít a opustit roli šéfa týmu. "O mém nástupci je rozhodnuto. Naším novým šéfem týmu bude Monisha Kaltenbornová. To už je dané. Ale kdy k tomu dojde, to zůstává otevřené," řekl.

Kaltenbornová tak bude znovu psát historii. Jako první žena se v roce 2010 ujala role výkonné ředitelky týmu formule 1 a brzy ji čeká post nejvyšší.

"Monisha Kaltenbornová bude první šéfkou týmu v historii formule 1. U nás působí 13 let, a vždy to bylo ve vedoucích funkcích. Věřím, že tuto roli zvládne velmi dobře," dodal Sauber.

Prodat svoji stáj po odchodu do důchodu Sauber v plánu zatím nemá. Řekl, že poučen od BMW by ji ale v žádném případě neprodal automobilce. Sauber je po Ferrari, McLarenu a Williamsu čtvrtým nejstarším týmem formule 1.

Další článek: Budete považováni za součást krvavého režimu, varují F1 Bahrajnci