Formule 1 a HD

"Zájem" pro Ecclestona znamená ochota televizí uzavřít "vylepšené smlouvy".

Když zůstaneme u sportu, jaký jiný je technicky vyspělejší než právě formule 1? A právě ta čeká na přenosy v rozlišení High Definition (HD) snad nejdéle. HD má fotbal, hokej, golf, tenis, MotoGP.... ale u F1 je podle Bernieho Ecclestona nutný zájem televizních stanic.

Ani letos si neužijeme přenosy F1 ve formátu HD. A to navzdory skutečnosti, že u vybraných loňských závodů byly přítomny HD kamery. Ano, pořizení HD obrazu tak, aby mohl být předán stanicím, které umí HD vysílat v zemi, kde je dostatek "nosičů" HD signálu, není levná záležitost. A tím se dostáváme k jádru věci.

Ecclestonem vyžadovaný dostatečný zájem nespočívá pouze v tom, že si dostatek televizí mající uzavřené smlouvy s FOM řekne o signál HD: "Ano, my jej chceme! Sím, sem s ním"!

"Zájem" pro Ecclestona znamená ochota televizí uzavřít "vylepšené smlouvy". A to znamená více peněz. Proč by měl navzdory obrovským příjmům Ecclestone financovat pořizování signálu HD ze svého?

Pro představitele jiných sportů je poskytování jejich soutěží ve formátu HD samozřejmou otázkou prestiže. Dokud ale Ecclestone v této škatulce neuvidí silnější tok peněz směrem dovnitř než ven (s dostatečným rozdílem), nehne pro HD ani prstem.

Další článek: Statistický pohled na testy ve Valencii a Jerezu

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen