Formuje se tu budoucí mistr světa, říká Wolff o Verstappenovi

Šéf Mercedesu Toto Wolff věří, že Max Verstappen bude jednoho dne mistrem světa formule 1.
Formuje se tu budoucí mistr světa, říká Wolff o Verstappenovi

O uplynulé Velké ceně Brazílie Verstappen kolidoval s Estebanem Oconem, který se snažil smazat ztrátu jednoho kola a ve druhé zatáčce okruhu Interlagos chtěl předjet vedoucího Verstappena. Mezi oběma došlo ke kolizi, po které Verstappen přišel o první místo. Po závodě došlo mezi oběma piloty ještě ke strkanicím.

Ocon dostal za svůj útok na trati penalizaci 10 sekund stop&go a Verstappen za fyzický útok po závodě trest dvou dnů veřejně prospěšných prací.

Podle Wolffa to ukazuje, že se má Verstappen ještě co učit. „Můžete vidět, že se tu formuje budoucí mistr světa. Má neuvěřitelný talent a rychlost,“ řekl Wolff.

„A myslím, že jakmile se obrousí ostré hrany, bude někým, kdo se jednoho dne stane mistrem světa. Za pár let se bude dívat na tento záznam a možná si na to udělá svůj vlastní názor o tom, zda to chování bylo správné nebo ne. Tyto věci však nemůžete urychlit, je to proces učení,“ dodal.

Wolff se Oconova chování zastal. „Emoce jsou na vysoké úrovni a myslím, že ten incident byl smolný. On (Ocon) byl na nových pneumatikách, mnohem rychlejší, snažil se dostat do stejného kola, což je správné,“ řekl.

Foto a video: Kolize mezi Verstappenem a Oconem

Foto a video: Kolize mezi Verstappenem a Oconem

„Pak kolidovali, a jelikož byl Max v čele, tak je to podle mě incident, kterému by se Esteban chtěl vyhnout než být tady kritizován v médiích.“

Na Oconovu stranu se přiklonil také letošní mistr světa Lewis Hamilton.

„Chcete se dostat dopředu, máte mnohem rychlejší pneumatiky a jste v pasti. Pokud máte mnohem rychlejší pneumatiky a jezdec před vámi na to netlačí naplno, což Max nedělal, protože šetřil pneumatiky, takže jen kroužil a zdržoval ho, tak do toho půjdete a pokusíte se dostat před něj. Nemám pocit, že by to byla na 100 % chyba jednoho, spíše tak 60/40, kdo ví,“ řekl Hamilton.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (46) Další článek: Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz
16. března | Haas dostal za nebezpečné vypuštění Magnussena do cesty Pérezovi 5000 euro.

GP Austrálie 2019

Pátek 15. března 2019
1. trénink Hamilton (1:23.599)
2. trénink Hamilton (1:22.600)
Sobota 16. března 2019
3. trénink Hamilton (1:22.292)
Kvalifikace Hamilton (1:20.486)
Neděle 17. března 2019
Závod Bottas