Formuje se tu budoucí mistr světa, říká Wolff o Verstappenovi

Šéf Mercedesu Toto Wolff věří, že Max Verstappen bude jednoho dne mistrem světa formule 1.
Formuje se tu budoucí mistr světa, říká Wolff o Verstappenovi

O uplynulé Velké ceně Brazílie Verstappen kolidoval s Estebanem Oconem, který se snažil smazat ztrátu jednoho kola a ve druhé zatáčce okruhu Interlagos chtěl předjet vedoucího Verstappena. Mezi oběma došlo ke kolizi, po které Verstappen přišel o první místo. Po závodě došlo mezi oběma piloty ještě ke strkanicím.

Ocon dostal za svůj útok na trati penalizaci 10 sekund stop&go a Verstappen za fyzický útok po závodě trest dvou dnů veřejně prospěšných prací.

Podle Wolffa to ukazuje, že se má Verstappen ještě co učit. „Můžete vidět, že se tu formuje budoucí mistr světa. Má neuvěřitelný talent a rychlost,“ řekl Wolff.

„A myslím, že jakmile se obrousí ostré hrany, bude někým, kdo se jednoho dne stane mistrem světa. Za pár let se bude dívat na tento záznam a možná si na to udělá svůj vlastní názor o tom, zda to chování bylo správné nebo ne. Tyto věci však nemůžete urychlit, je to proces učení,“ dodal.

Wolff se Oconova chování zastal. „Emoce jsou na vysoké úrovni a myslím, že ten incident byl smolný. On (Ocon) byl na nových pneumatikách, mnohem rychlejší, snažil se dostat do stejného kola, což je správné,“ řekl.

Foto a video: Kolize mezi Verstappenem a Oconem

Foto a video: Kolize mezi Verstappenem a Oconem

„Pak kolidovali, a jelikož byl Max v čele, tak je to podle mě incident, kterému by se Esteban chtěl vyhnout než být tady kritizován v médiích.“

Na Oconovu stranu se přiklonil také letošní mistr světa Lewis Hamilton.

„Chcete se dostat dopředu, máte mnohem rychlejší pneumatiky a jste v pasti. Pokud máte mnohem rychlejší pneumatiky a jezdec před vámi na to netlačí naplno, což Max nedělal, protože šetřil pneumatiky, takže jen kroužil a zdržoval ho, tak do toho půjdete a pokusíte se dostat před něj. Nemám pocit, že by to byla na 100 % chyba jednoho, spíše tak 60/40, kdo ví,“ řekl Hamilton.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean

10:43 | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005
11. října | Podle nejnovějších modelů dosáhne v sobotu v Suzuce vítr 100 km/h a spadne 80 až 130 mm srážek.

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas