Forma Williamsu nás nepříjemně překvapila, říká Sirotkinův sponzor

SMP Racing poměrně logicky ukončil spolupráci s Williamsem. Jedná se o sponzora Sergeje Sirotkina, který u týmu končí.
Forma Williamsu nás nepříjemně překvapila, říká Sirotkinův sponzor

Williams bude mít podobně jako McLaren nebo Sauber příští rok zcela novou jezdeckou sestavu. Vedle Russella bude jezdit Robert Kubica. 

Sergej Sirotkin je tak jedním z jezdců, kteří ve formuli 1 končí. Totéž platí pro jeho sponzora, kterým je ruská SPM Racing. 

„Byli jsme nepříjemně překvapeni formou týmu na začátku sezóny,“ řekl šéf SMP Racing Boris Rotenberg. „Rychlost vývoje auta se ukázala také jako nedostatečná.“

„Za daných okolností měl přesto Sergej dobrou sezónu. Dal do toho svých 100 % a splnil úkoly, které měl před sebou. S jeho prací jsme spokojeni a v současné době vyhodnocujeme možnosti pro jeho další závodní kariéru.“

SPM Racing nebude mít problém Sirotkinovi sehnat místo mimo F1. Své aktivity má v mnoha sériích a to včetně LMP1 ve WEC. O víkendu skončili v Šanghaji Petrov a Button na pódiu.

WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu

WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams potvrdil Roberta Kubicu jako závodního jezdce

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.