Forma Williamsu nás nepříjemně překvapila, říká Sirotkinův sponzor

SMP Racing poměrně logicky ukončil spolupráci s Williamsem. Jedná se o sponzora Sergeje Sirotkina, který u týmu končí.
Forma Williamsu nás nepříjemně překvapila, říká Sirotkinův sponzor

Williams bude mít podobně jako McLaren nebo Sauber příští rok zcela novou jezdeckou sestavu. Vedle Russella bude jezdit Robert Kubica. 

Sergej Sirotkin je tak jedním z jezdců, kteří ve formuli 1 končí. Totéž platí pro jeho sponzora, kterým je ruská SPM Racing. 

„Byli jsme nepříjemně překvapeni formou týmu na začátku sezóny,“ řekl šéf SMP Racing Boris Rotenberg. „Rychlost vývoje auta se ukázala také jako nedostatečná.“

„Za daných okolností měl přesto Sergej dobrou sezónu. Dal do toho svých 100 % a splnil úkoly, které měl před sebou. S jeho prací jsme spokojeni a v současné době vyhodnocujeme možnosti pro jeho další závodní kariéru.“

SPM Racing nebude mít problém Sirotkinovi sehnat místo mimo F1. Své aktivity má v mnoha sériích a to včetně LMP1 ve WEC. O víkendu skončili v Šanghaji Petrov a Button na pódiu.

WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu

WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Williams potvrdil Roberta Kubicu jako závodního jezdce

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.