Forma Mercedesu starosti Red Bull nedělá

Daniel Ricciardo si nemyslí, že by se Red Bull měl začít bát kvůli tomu, co se dělo minulý týden během testů ve španělském Jerezu.
Forma Mercedesu starosti Red Bull nedělá

Z top týmů jezdil nejvíc Mercedes a nejméně Red Bull, což je důležitý fakt, protože před začátkem testů všichni říkali, že klíčová bude letos spolehlivost.

"Nemyslím, že by to zvyšovalo tlak," komentoval Ricciardo formu Mercedesu pro Autosport. "Víme jen, že můžou jezdit hodně kol, ale také by mohli ztrácet sekundu na kolo, kdo ví?"

"My z toho nebudeme nic vyvozovat. Bývali bychom rádi odjeli víc kol, já jsem přijel jezdit, ale takhle to dopadlo."

Australan ovšem přiznal, že řešení problémů Red Bullu nebude jednoduché. "Je to komplexní. Je to kombinace víceméně všeho. Letos je to tak komplexní systém, že řešení nebude trvat 24 hodin."

"Myslím, že nejlepší je se teď pokusit pochopit mimo trať, co je třeba udělat. Není to moje práce, já zůstanu v příštích týdnech v kontaktu s týmem a uvidím, jak to všechno jde."

Další článek: Podle Sutila má Mercedes navrch, ten ale roli favorita odmítá

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10