Forma Mercedesu nijak neovlivní přípravy na rok 2014

Přípravy nového vozu proběhnou beze změn, byť se Mercedes zaměřuje na současnou sezonu déle, než se původně předpokládalo.
Forma Mercedesu nijak neovlivní přípravy na rok 2014

O kvalifikačním králi sezony 2013 je nejspíše jasno. Tým Mercedes vyhrál osm z posledních devíti kvalifikací a Lewis Hamilton si včera připsal již čtvrtou pole position v řadě za sebou. Stříbrné šípy jsou poprvé od svého comebacku ve hře o příčky nejvyšší, což pochopitelně těší i samotné vedení. 

Mercedes se pochopitelně bude snažit v tomto roce posbírat co největší počet úspěchů. Zároveň ale trvá na svém, že příští rok může být přelomový a nabídnout stáji dosud největší šance na zisk tolik kýženého titulu.

"Nezaobíráme se myšlenkami o výhře v letošním šampionátu. Tím pochopitelně nechci říct, že bychom nechtěli vyhrát, to samozřejmě chceme, ale nehodláme kvůli tomu ovlivnit program pro rok 2014. Naše plány jsou dobře rozvržené a probíhají velmi dobře. Zbývá ještě několik velkých překážek, kvůli kterým nechceme nic zanedbat. 

Vždy existuje skupina lidí, kterou můžete podle potřeb přesouvat, což je přesně to, co děláme. Pokusíme se vyhrát letos co nejvíce závodů, aniž bychom dělali kompromisy v přípravách na další sezonu.

Myslím, že všichni vidí, jak dobrou práci letos Sebastian Vettel odvádí. Muselo by dojít k nějakým neobvyklým situacím, aby nevyhrál další titul. Ale samozřejmě se i to může stát.

Faktem je, že když můžete sezony v její polovině odpískat, znamená to obvykle, že pracujete se špatným autem. Naštěstí se letos můžeme pochlubit dobrými vozy, a tak je nechceme odepsat. 

V roce 2008 jsme v Hondě měli dost špatné auto. Bylo tedy docela snadné v půlce roku říct OK, zapomeňme na to, ponechat malou skupinu lidí, která by dokázala nějak stávající sezonu dojet a zbytek týmu se mohl soustředit plně na následující rok. 

Pokud jste ale ve formě, takovou možnost nemáte. Je potřeba neustále správně rozdělovat prostředky. Red Bull musí své síly dělit mezi roky 2013 a 2014, Ferrari stejně tak, všechny další top týmy také," řekl Ross Brawn v rozhovoru pro televizi Sky Sports.

Diskuze (20) Další článek: Dělat výběrové řízení teď v září by bylo směšné, říká Hembery
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10