Forma Ferrari v Austinu je dobrou i špatnou zprávou současně, říká Vettel

Ferrari mělo v Austinu dobrou formu. V pátek testovalo novou podlahu, ale moc ji kvůli počasí vyzkoušet nemohlo, takže v sobotu už na vozech nebyla. Scuderia se paradoxně zlepšila tím, že odstranila z vozu nedávná vylepšení.
Forma Ferrari v Austinu je dobrou i špatnou zprávou současně, říká Vettel

Ferrari se zlepšilo tím, že se vrátilo ke starším dílům. „Trvalo to příliš dlouho,“ řekl Vettel pro Motorsport.com.

„Vidíte, že je to dobrá zpráva, ale také je to špatná zpráva. Pokud se musíme vrátit k autu, které bylo konkurenceschopné před třemi, čtyřmi měsíci, pak když se nad tím zamyslíte, tak to určitě nemůže být dobrá zpráva. Pro nás je z technického hlediska důležité pochopit, co se stalo.“

Ferrari se FIA ptalo na legálnost ráfku Mercedesu

Ferrari se FIA ptalo na legálnost ráfku Mercedesu

Podle Vettela není snadné odpovědět, proč mělo Ferrari trochu „delší vedení“ a trvalo mu nějaký čas, než pochopilo, kde je problém.

„Je to trochu těžké vysvětlit. Určitě jsme cítili, že vůz není tak silný jako předtím, ale pokud nevidíte, že je něco špatně, pak nevíte, že je něco špatně.“

„Myslím, že všechny kroky, které jsme udělali, vypadaly, že mají smysl, ale při pohledu zpět tomu tak nebylo. Bylo tam něco, co nám chybělo, a ještě jsme nepochopili, proč a kde se chyba přesně vzala nebo začala.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Náš vstup do WEC v roce 2020 je nepravděpodobný, říká Brown

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?