Forma Ferrari je v mnoha ohledech překvapivá, říká Verstappen

Singapur měl vyhovovat Red Bullu, ale všem nakonec vypálilo rybník Ferrari, které získalo double.
Forma Ferrari je v mnoha ohledech překvapivá, říká Verstappen

Maxe Verstappena se v Rusku zeptali, zda byl překvapen formou Ferrari v Singapuru.

„Pokud se podíváte na začátek roku a možná na Maďarsko, tak ano,“ řekl pro Autosport Verstappen. „Ale když se podíváte na historii Singapuru, byli tam vždy konkurenceschopní. Množství výkonu, který mají, jim pomáhá a je pro ně jednodušší jet rychleji.“

„Když se podíváte na Monzu, očekávali byste, že budou o sekundu před všemi a nebyli. Takže někdy je to velmi zvláštní.“

Útok na další vítězství? Soči bude testem pokroku Ferrari, uvědomuje si Binotto

Útok na další vítězství? Soči bude testem pokroku Ferrari, uvědomuje si Binotto

„Mysleli jsme si, že se v Monze budeme trápit, ale mohl bych mít stejnou kvalifikaci jako v Singapuru,“ pokračuje Verstappen, který měl Monze technické problémy a navíc ho čekaly penalizace.

Red Bullu se v Singapuru nedařilo. Třetí místo Verstappena bylo pro Red Bull zklamáním. Podle Verstappena tým už tuší, kde byl problém. 

„Šli jsme jiným směrem než v předchozích letech a nevyšlo to, jak jsme chtěli,“ vysvětluje Verstappen. Podle něj šlo o práci se simulátorem.

„Myslím, že nám simulátor hodně pomáhá, ale může se stát, že to jeden víkend nevyjde. Bohužel to byl Singapur, ale podíváme se na všechno, abychom zjistili, jestli to můžeme příští rok zlepšit.“

V Rusku čeká Verstappena nasazení nového motoru a penalizace pěti míst.

„Minulý rok jsme začali vzadu a předjíždění se tady nezdálo jako velký problém. Možná jsou letos týmy ze středu pole konkurenceschopnější, ale myslím, že by to mělo být v pořádku.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Velká cena Ruska se od roku 2021 možná přesune ze Soči do Petrohradu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00