Forcie India: na nový zvuk si zvykněte, měnit ho je hloupost

Zvuk… to je horké téma formule 1 od začátku letošní sezóny a panují na něj rozličné názory.
Forcie India: na nový zvuk si zvykněte, měnit ho je hloupost

Kritici nových motorů poukazují na to, že i taková GP3 je dnes hlučnější než formule 1. Když přijdete na závodní okruh, musíte mít husí kůži, formule 1 prostě musí jít slyšet, to není výlet s rodinou do McDonaldu, kde oceníte tichý motor. Tohle jsou závody!

Mercedes bude ve středu testovat „megafon“, speciálně upravený konec výfuků, který má hlasitost uměle zvýšit. Uměle… a v tom je podle některých problém. Bob Fernley, zástupce šéfa Force India by byl raději, kdyby si fanoušci na nový zvuk zvykli a ne aby se uměle upravoval.

Zastánci nové zvukové kulisy vidí i výhody. Často se zmiňuje to, že už nejsou potřeba špunty do uší, takže na závody lze brát i malé děti apod.

Nejoriginálnější nápad měl nepochybně Niky Lauda, který radil zvýšit hlasitost zvuku televizoru. Bohužel testování tohoto řešení ukázala, že uslyšíte pouze řev komentátora a nikoliv monopostů.

Opatření na zlepšení zvuku podporuje i Renault, takže uvidíme, zda se v této oblasti něco změní, nebo to nakonec vše skončí pod stolem. 

Další článek: Testy v Barceloně uzavřel nejrychlejším časem Maldonado