Forcie India: na nový zvuk si zvykněte, měnit ho je hloupost

Zvuk… to je horké téma formule 1 od začátku letošní sezóny a panují na něj rozličné názory.
Forcie India: na nový zvuk si zvykněte, měnit ho je hloupost

Kritici nových motorů poukazují na to, že i taková GP3 je dnes hlučnější než formule 1. Když přijdete na závodní okruh, musíte mít husí kůži, formule 1 prostě musí jít slyšet, to není výlet s rodinou do McDonaldu, kde oceníte tichý motor. Tohle jsou závody!

Mercedes bude ve středu testovat „megafon“, speciálně upravený konec výfuků, který má hlasitost uměle zvýšit. Uměle… a v tom je podle některých problém. Bob Fernley, zástupce šéfa Force India by byl raději, kdyby si fanoušci na nový zvuk zvykli a ne aby se uměle upravoval.

Zastánci nové zvukové kulisy vidí i výhody. Často se zmiňuje to, že už nejsou potřeba špunty do uší, takže na závody lze brát i malé děti apod.

Nejoriginálnější nápad měl nepochybně Niky Lauda, který radil zvýšit hlasitost zvuku televizoru. Bohužel testování tohoto řešení ukázala, že uslyšíte pouze řev komentátora a nikoliv monopostů.

Opatření na zlepšení zvuku podporuje i Renault, takže uvidíme, zda se v této oblasti něco změní, nebo to nakonec vše skončí pod stolem. 

Další článek: Testy v Barceloně uzavřel nejrychlejším časem Maldonado

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00