Force India zvažuje bojkot nedělního závodu

Force India zvažuje bojkotování nedělní Velké ceny USA na protest proti finanční situaci a jejímu neřešení.
Force India zvažuje bojkot nedělního závodu

O bojkotu měly dle pátečních informací uvažovat Force India, Sauber a Lotus. Posledně jmenovaný to včera popřel, ale situace se může změnit, Force India stále zvažuje své další kroky. 

Pokud jde o Sauber, ten se raduje z úspěšné kvalifikace Adriana Sutila. Dobrý výsledek bude chtít jen těžko zahodit. Monisha Kaltenbornová na otázku kolem bojkotu prohlásila, že „neví, o čem je řeč".

„Je to něco, co musíme probrat s majiteli týmu, ale určitě se o tom diskutuje,“ řekl pro Sky Sports zástupce šéfa Force India Bob Fernley. „Nejdůležitější je upozornit majitele komerčních práv a pět týmů na to, že jsme přišli o dva týmy a že to bylo vinou špatného vedení a zbytečné. Nyní to ohrožuje integritu formule 1,“ pokračuje Fernley.

Force Indii vadí nejen rozdělování peněz, ale také to, že směr F1 určuje jen pětice týmů. 

Další článek: Malé týmy se sjednotily a bouří se

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.