Force India: Ztrácíme kvůli pneumatikám, ale nechceme se na to vymlouvat

Týmu Force India se nedařilo ani v italské Monze, která mu měla sednout. Za problémy vidí pneumatiky, ale říká, že je musí zvládnout.
Force India: Ztrácíme kvůli pneumatikám, ale nechceme se na to vymlouvat

Do Velké Británie nasbíral indický tým celkem 59 bodů. Pak přišly změny pneumatik a od té doby přidal za čtyři Grand Prix jen další dva body. A to přesto, že poslední dva okruhy měly být jeho doménou.

Ve Spa bodoval, ale v Itálii vyšel naprázdno. "Celý víkend jsme se trápili na trati, která nám měla vyhovovat," konstatoval spolumajitel stáje Vidžaj Mallya v rozhovoru pro Autosport. "V minulosti se nám tam dařilo, ale z nějakého důvodu jsme nedokázali najít rychlost a optimalizovat výkonnost pneumatik. V minulosti jsme na tom tak špatně nikdy nebyli."

"V závodě jsme zkusili pár věcí jinak, což jsme v trénincích a kvalifikaci neudělali, a byli jsme příjemně překvapeni, když Adrian nabral rychlost, ale to nás neutěší. Nakonec je důležitý výsledek."

Force India zatím neumí pracovat s obutím tak, jako v první polovině sezóny, kdy Pirelli používalo původní specifikaci s kovovým pásem.

"Musíme lépe pochopit chování těchto pneumatik a snad to překonáme před Singapurem, který je také okruhem, jenž by nám měl sedět. Ale na Itálii nemáme žádné výmluvy, prostě jsme nebyli dost dobří."

Pirelli u nových pneumatik sice použilo známou loňskou konstrukci, ale letošní monopost Force Indie byl optimalizovaný kolem letošní původní specifikace.

"Auto je jiné než loni. Bylo navrženo a postaveno pro pneumatiky 2013, které jsme měli do Silverstonu. Do té doby jsme podávali opravdu dobré výkony, pak jsme se po změně pneumatik trápili. To je fakt, ne výmluva," dodal Mallya.

Diskuze (4) Další článek: Todt: Snížení nákladů jsme s týmy nedohodli, zkusí to Strategická skupina
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10