Force India zřejmě oznámí jezdeckou sestavu v polovině prosince

Výkonný ředitel týmu Otmar Szafnauer je přesvědčen, že Paul di Resta k sobě potřebuje silného týmového kolegu, protože konkurenční prostředí pomáhá rozvoji obou jezdců.
Force India zřejmě oznámí jezdeckou sestavu v polovině prosince

Force India stále neoznámila svou jezdeckou sestavu na nadcházející sezonu. Vzhledem k tomu, že tým obsadil díky vyrovnaným výkonům sedmé místo v Poháru konstruktérů, když jen ve čtyřech závodech zůstali jeho jezdci bodově naprázdno, je lukrativní alternativou pro jezdce, kteří shání angažmá.

Předpokládá se, že ve službách indického miliardáře Vidžaje Mallyi zůstane Paul di Resta, který už ve stáji sídlící v britském Silverstone odjel dvě sezony. Nico Hülkenberg odchází do Sauberu a o jeho místo se ucházejí bývalí piloti Toro Rosso Jaime Alguerssuari a Sébastien Buemi, Bruno Senna a Kamuj Kobajaši, kteří jsou po letošní sezoně bez angažmá, a spekuluje se i o návratu dlouholetého jezdce týmu Adriana Sutila, který se stájí zažil i éry předchozích dvou majitelů.

Výkonný ředitel Force Indie Otmar Szafnauer je přesvědčen, že di Resta potřebuje silného týmového kolegu. "Je to podvědomá věc. Myslíte si, že jezdíte, jak nejlépe umíte, ale nic nás lidi nedonutí opravdu se soustředit na naše schopnosti tak jako konkurence," uvedl.

Force India svou jezdeckou sestavu pravděpodobně oznámí na týmové vánoční besídce v polovině prosince. "Všechno oznámíme v nejbližších týdnech. Momentálně provádíme užší výběr kandidátů," dodal Szafnauer.

Další článek: JJ Lehto do vězení nakonec nepůjde

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.