Force India znovu pomýšlí na pátou pozici McLarenu

Díky výsledkům z posledních závodů obrací Force India svoji pozornost dopředu, Sauber by v poháru týmů už neměl být hrozbou.
Force India znovu pomýšlí na pátou pozici McLarenu

Vedení indické stáje mělo obavy o šesté místo, když vidělo 38bodový zisk Sauberu ze závodů mezi Itálií a Japonskem. Poslední dvě Grand Prix se ale karta obrátila.

"Jsem velmi potěšený posledními závody," radoval se spolumajitel stáje Vidžaj Mallya. "Stejně jako v první části sezóny jsme měli znovu formu a maximalizovali výkon vozu. Poslední dva závody jsme zvládli velmi dobře a měli odlišný přístup ke strategii."

A protože se naopak nedařilo Sauberu, současný náskok 32 bodů se zdá být dvě Grand Prix před koncem jako bezpečný. Navíc se teď znovu otevírá šance zaútočit na pátý McLaren.

"Určitě jsme v lepší formě, ale nikdy nic nepovažujeme za jisté. Ve dvou závodech jsme získali 15 bodů a teď můžeme trochu dýchat."

"Ale před Austinem nezměníme svůj přístup. Pojedeme tam soustředění na zmenšení ztráty na páté místo, která teď činí jen 18 bodů," dodal Mallya.

Další článek: Neweyho si udržíme podmínkami, ne smlouvou, míní Horner

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.