Force India vyčkává s modernizací zázemí na znění nových pravidel

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya deklaruje připravenost investovat do rozvoje týmu, ale nejdřív chce vědět, kde to bude mít největší smysl.
Force India vyčkává s modernizací zázemí na znění nových pravidel

Force India vznikla na základech týmu Jordan, z jehož éry také pochází aerodynamický tunel. Ten by proto potřeboval modernizaci, aby mohl pracovat s 60procentními modely, ale Mallya s touto investicí váhá.

"Víme, že musíme investovat kapitál, hlavně na straně aerodynamiky, ale čekáme, až budou jasná pravidla," řekl pro Autosport. "Pokud dojde k omezení času v aerodynamickém tunelu, nemá smysl, abychom instalovali nový špičkový aerodynamický tunel a navyšovali kapacitu tam, kde nebude využita."

"V takovém případě bychom mohli aerodynamický tunel s někým sdílet. Pokud budeme mít přístup do modernějšího tunelu, věřím, že výkonnost tohoto týmu poskočí exponenciálně, jelikož se jedná o jeden z našich dnešních handicapů."

Force Indii se daří relativně dobře i se současným vybavením, za což podle Mallyi patří týmu velké uznání.

"Jsem velmi hrdý na to, že dosahujeme takových výkonů na okruzích s aerodynamickým tunelem, který máme," uvedl. "Kluci dělají pozoruhodnou práci. Tohle je historický tunel z dob Eddieho Jordana."

"Jsme hodně hrdí na tyto malé kroky vpřed. Týmy designu a techniky dělají brilantní práci, ale já jim musím dát nástroje na ten poslední krok. To je to, co dělí velké týmy od menších."

Kromě aerodynamického tunelu chce Mallya také rozšířit továrnu v Silverstonu. "Hledáme nějaké přilehlé pozemky u továrny, abychom zajistili budoucí rozšíření. Lepší místo nenajdete," uzavřel.

Další článek: Jak se tvarově měnily monoposty F1 v posledních dvaceti letech

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.