Force India ukončila vývoj vozu, zlepšení se ale nezříká

Vývojové kapacity týmu Force India se zcela přesunuly na nový monopost pro sezónu 2014. Ten letošní se už žádných novinek nedočká.
Force India ukončila vývoj vozu, zlepšení se ale nezříká

Indická stáj patří svojí velikostí do středu pole, a to znamená, že nemá prostředky na dlouhodobý vývoj dvou aut zároveň. Po letní přestávce se proto zaměřila na rok 2014.

"Žádné novinky pro tento rok už v plánu nemáme," potvrdil Adrian Sutil v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. To ovšem neznamená, že by se Force India vzdávala nadějí na dobré výsledky.

"Někdy získáte, i když jen optimalizujete existující komplet. Můžete získat hodně času, když jen vylepšujete to, co máte. Loni to bylo stejné."

"Loni také ukončili vývoj, a přesto šli vpřed. Nemusí to být nevýhoda. Myslím, že je tu mnoho způsobů, jak maximalizovat tento komplet."

Podle sportovního ředitele týmu Otmara Szafnauera by tak nemělo být nemožné vzít si zpět páté místo v konstruktérech od McLarenu.

"Zůstávám optimista. Hlavně protože věřím, že jsme z tohoto vozu a nových pneumatik ještě nedostali vše," řekl. "McLaren odvedl lepší práci. Myslím, že stále máme velký potenciál, i bez novinek. Prostě tím, že lépe porozumíme našemu kompletu."

Váš názor Další článek: Ferrari přehodnotí šampionát po Singapuru
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole