Force India ukončila vývoj vozu, zlepšení se ale nezříká

Vývojové kapacity týmu Force India se zcela přesunuly na nový monopost pro sezónu 2014. Ten letošní se už žádných novinek nedočká.
Force India ukončila vývoj vozu, zlepšení se ale nezříká

Indická stáj patří svojí velikostí do středu pole, a to znamená, že nemá prostředky na dlouhodobý vývoj dvou aut zároveň. Po letní přestávce se proto zaměřila na rok 2014.

"Žádné novinky pro tento rok už v plánu nemáme," potvrdil Adrian Sutil v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. To ovšem neznamená, že by se Force India vzdávala nadějí na dobré výsledky.

"Někdy získáte, i když jen optimalizujete existující komplet. Můžete získat hodně času, když jen vylepšujete to, co máte. Loni to bylo stejné."

"Loni také ukončili vývoj, a přesto šli vpřed. Nemusí to být nevýhoda. Myslím, že je tu mnoho způsobů, jak maximalizovat tento komplet."

Podle sportovního ředitele týmu Otmara Szafnauera by tak nemělo být nemožné vzít si zpět páté místo v konstruktérech od McLarenu.

"Zůstávám optimista. Hlavně protože věřím, že jsme z tohoto vozu a nových pneumatik ještě nedostali vše," řekl. "McLaren odvedl lepší práci. Myslím, že stále máme velký potenciál, i bez novinek. Prostě tím, že lépe porozumíme našemu kompletu."

Další článek: Ferrari přehodnotí šampionát po Singapuru

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10