Force India ukončila vývoj letošního vozu, nemůže si ho dovolit

Finanční situace nutí Force Indii přesměrovat své vývojové zdroje na příští rok, letošní vůz bude dál už jen optimalizovat.
Force India ukončila vývoj letošního vozu, nemůže si ho dovolit

Technický ředitel indické stáje Andrew Green poněkud překvapivě přiznal, že se monopost VJM05 žádných větších novinek letos už nedočká.

"Je to náročná doba," konstatoval. "Náš poslední velký vývojový balík jsme nasadili v Silverstonu. Neměli jsme příležitost ho pořádně vyhodnotit, protože bylo mokro. Dál to bude už jen o optimalizaci a poznávání toho, co máme, o maximální využití potenciálu."

"Vývoj se teď obrací k příštímu roku. Tým naší velikosti si nemůže dovolit auto moc vyvíjet po této fázi sezóny. Je to opravdu o optimalizaci toho, co máme."

Podle Greena začala Force India vyvíjet vůz pro příští rok už "před časem". Na otázku, zda tedy designéři pracují z většiny už jen na novém autě, pak odpověděl: "Zhruba od této chvíle ano, přeorientovali se na něj."

Zdá se tedy, že tým bude jen těžko plnit představu svého spolumajitele Vidžaje Mallyi o postupu až na páté místo v šampionátu.

Další článek: Změna pravidel stojí Red Bull jen setiny sekundy, vyčíslil Renault

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10